Obrońcy mórz - polski oficer ochrony o piractwie somalijskim

Stanisław Sadkiewicz

Obrońcy mórz - polski oficer ochrony o piractwie somalijskim

7.3

(35 ocen) wspólnie z

19,95

 

Nie porównujcie mnie do kapitana Phillipsa. Różnica między nami jest taka, że on dał się złapać.

Wojna domowa w Somalii obraca ten kraj w gruzy. Nikt nie pilnuje granic. Nie ma komu bronić zwykłych ludzi. Dla nich to piekło na ziemi. Dla reszty świata – eldorado. Na somalijskie wody terytorialnie bezkarnie wpływają statki międzynarodowych koncernów. Topią w morzu toksyczne odpady. Organizują nielegalne połowy.

Somalijscy rybacy patrzą na to bezradnie. Głód, nędza i chęć zemsty pchają ich w morze. Tym razem jednak nie będą łowić ryb. Zamierzają polować na ludzi. Porywać ich statki dla okupu. W swoich małych łodziach, ze starymi kałasznikowami w rękach, rzucą wyzwanie światowym potęgom morskim. Choć samych siebie nazwą obrońcami mórz, świat usłyszy o nich jako o somalijskich piratach – wrogach całej ludzkości.

Kim są, czego chcą i jak się im przeciwstawić? Kto jest tym złym? Czy na pewno oni? A może zachodni świat nie jest całkiem bez winy?

O tym wszystkim opowiada w porywającym stylu Stanisław Sadkiewicz, polski oficer ochrony statków oceanicznych, zawodowy żołnierz. Człowiek, którego piraci z Czarnego Lądu woleliby nie spotkać.

Znak Horyzont
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-04-24

ISBN: 978-83-240-5702-3

Liczba stron: 320

Znak Horyzont

Format: 135x208mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Rok wydania: 2019

Zajrzyj do środka

Komentarze nie są potwierdzone zakupem