Niezwykłe życie Nellie Bly. Dziennikarka, która wyprzedziła epokę

Nicola Attadio

Niezwykłe życie Nellie Bly. Dziennikarka, która wyprzedziła epokę

33,49

 

Nicola Attadio "Niezwykłe życie Nellie Bly. Dziennikarka, która wyprzedziła epokę"


Wzięli cię za niepoważną, gdy przeczytali list od ciebie, w którym pisałaś: „Jadę do Nowego Jorku”.

Wzięli cię za głupią w tym mieście wielkich możliwości, gdy zgłosiłaś się jako reporterka do redakcji „New York Worlda" gazety należącej do Josepha Pulitzera.

Kobieta? Z prowincji, bo tak myśleli o Pittsburghu mieszkańcy Nowego Jorku końcem XIX wieku?

Teraz sama, w męskim świecie, musisz dotrzeć do sedna swojej historii i udowodnić, co dla ciebie znaczy free american girl.Nigdy wcześniej nie widziano kobiety reportera. Pomysł Nellie Bly na przeprowadzenie tajnego śledztwa na Blackwell’s Island, w nowojorskim przytułku dla obłąkanych, będzie nowatorski i przełomowy, a sama akcja brawurowa. Reportaż, który potem powstanie, nie tylko poprawi sytuację zamkniętych na wyspie chorych kobiet lecz także przejdzie do historii dziennikarstwa.

Od tego momentu dziennikarka, w tysiącu przebrań, będzie opowiadać Amerykę Amerykanom. Stanie się koszmarem polityków i decydentów. Będzie podróżować po świecie, przeżywać miłości i porażki. W apogeum popularności sama okrąży świat dookoła i zrobi to znacznie szybciej niż Phileas Fogg bohater opowieści Juliusza Verne’a.

Nellie Bly stanie się pionierką, postacią, która nigdy wcześniej nie istniała – kowalem własnego losu, nieustraszoną dziennikarką uzbrojoną jedynie we własną spostrzegawczość i silny głos –  głos kobiety niezależnej. 

Znak Koncept
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-240-8665-8

EAN: 9788324086658

Liczba stron: 288

Znak Koncept

Format: 140x205

Cena detaliczna: 49,99 zł

Tłumaczenie: Mateusz Kłodecki

Rok wydania: 2024

Komentarze nie są potwierdzone zakupem