Abba. Historia kultowego zespołu

Carl Magnus Palm

Abba. Historia kultowego zespołu

46,89

 

W 1974 roku mało znany szwedzki zespół ABBA zwyciężył konkurs Eurowizji i  wkroczył na światowe sceny. Swoimi piosenkami podbił serca fanów muzyki pop a z czasem sprzedał ponad 150 milionów płyt. W tym wyścigu tylko Beatlesi okazali się lepsi.

Fani czekali nie tylko na kolejne przeboje ABBY, ale i z wypiekami śledzili miłosne uniesienia dwóch małżeńskich par artystów, ich sprzeczki i powiększającą się w astronomicznym tempie fortunę.

Któż dziś nie kojarzy bajecznie kolorowych stylizacji szwedzkich artystów, kto nigdy nie nucił brawurowych piosenek Mamma mia czy  Knowing Me, Knowing You i nie tańczył przy dźwiękach Dancing Queen.

 Czy jednak wiesz, że:


  • w 1977 roku 3,5 miliona ludzi ubiegało się o bilety, aby zobaczyć ABBĘ w londyńskim Royal Albert Hall. Dostępnych było mniej niż dwanaście tysięcy miejsc. Aby zadowolić wszystkich zainteresowanych londyńskich fanów, ABBA musiałaby zagrać w tym miejscu ponad sześćset koncertów,

  • tantiemy ABBY ze sprzedaży płyt na terenie Związku Radzieckiego były tak wielkie, że musiały zostać wypłacone w ropie naftowej,

  • w 1980 roku odwołano koncerty ABBY ze względu na groźby uprowadzenia
OBOWIĄZKOWA LEKTURA DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY KOCHAJĄ ABBĘ

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

 

Znak Koncept
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-240-7742-7

EAN: 9788324077427

Liczba stron: 240

Znak Koncept

Format: 163x235

Cena detaliczna: 69,99 zł

Tłumaczenie: Alka Konieczka

Rok wydania: 2024

Zajrzyj do środka

Komentarze nie są potwierdzone zakupem