Las na granicy światów

Holly Black

Las na granicy światów

6.8

(781 ocen) wspólnie z

26,57

 

W miasteczku Fairfold można spotkać się z sytuacjami, gdzie magia przenika do rzeczywistości. Zdarza się, że ktoś zniknie bez śladu. Co prawda ma to miejsce raz czy dwa w ciągu roku i co ważne spotyka to wyłącznie turystów. Niestety w tym roku konsekwencje wydarzeń, które miały miejsce w samym sercu pobliskiej puszczy mogą być bardzo niebezpieczne dla mieszkańców miasteczka. Strzaskanie szklanej trumny, w której spoczywał śpiący królewicz rozjuszyło apokaliptyczną bestię o imieniu Rozpacz.

Hazel na dobrą sprawę nie pamięta co robiła przez ostatnich pięć lat, kiedy znajduje magiczny miecz musi niezwłocznie przypomnieć sobie kilka bardzo ważnych faktów, dotyczących żelaza i marchewek… Czy uda jej się to? Sytuacja jest o tyle poważna, że jeśli nie zdąży jej miasteczko czeka zagłada smutniejsza od śmierci… Teraz wszytko w rękach dziewczyny, jej muzykalnego braciszka oraz w pewnego oszałamiająco przystojnego elfa.

Kto przeczytał „Okrutnego księcia” ten doskonale zna Króla Olszyn i Severina. W tej książce poznajemy ich historię i dzieje miecza - niesłychanie zasłużonego przy rozwiązywaniu problemów Jude, królowej niczego.

Jaguar
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-768-6881-3

EAN: 9788376868813

Tytuł oryginalny: The Darkest Part of the Forest

Liczba stron: 400

Jaguar

Format: 145x215mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Recenzja książki

Komentarze nie są potwierdzone zakupem

Redek J.

Super bohaterowie

Uwielbiałem Hazel, dosłownie za wszytko. Jej waleczność i brawura wielokrotnie zapierały dech w piersi. Jej Brat to równie ciekawa postać, co prawda nie jest obdarzony takimi zdolnościami jak siostra i nie przysłużył się w takim stopniu jak ona. Jednak jego dar czy może bardziej przekleństwo, w postaci niesłychanego talentu muzycznego, to bardzo ciekawy motyw.

Lidka Matuszyńska

fantastyczna przygoda

Autorka ma niesłychany talent do kreowania jednych z piękniejszych moim zdaniem obrazów magicznego świata. Opisy - barwne, idealnie wprowadzają czytelnika do kluczowych miejsc powieści. Historie - przewrotne, intrygujące, a bohaterowie jedni z ciekawszych. Poznajemy ich stopniowo. Dowiadujemy się o ich przeszłości, zagłębiamy się w ich osobowość, by lepiej rozumieć dlaczego zachowują się tak, a nie inaczej. Tej książki nie chce się odkładać nawet na chwilę! Autorka rozkochuje nas w tej magii od pierwszych stron!

Natalia Opała

Bajka!

Nie przeczytałam do tej pory nic od Holly Black, a szkoda. Bo czuje, że ominęła mnie spora dawka fantastycznej literatury. „Las na granicy światów" to moja pierwsza konfrontacja i okazało się, że w tej książce spodobało mi się absolutnie wszystko! Ten magiczny klimat jest nie do opisania! Niezwykłe miasteczko, motyw szklanej trumny, to jak dynamicznie rozwija się akcja, fantastycznie wykreowane postaci, boskie jest to wszytko! Ja oczywiście czym prędzej nadrabiam zaległości.

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka