Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie

Joanna Podgórska

Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie

49,96

 

Trudno odnaleźć twór bardziej złożony od ludzkiego mózgu. I paradoksalnie –twór najmniej poznany. Jesteśmy całkowicie zależni od tej nieco ponadkilogramowej galaretki w naszej głowie. Nastroje, pragnienia, emocje, świadomość, zdolności intelektualne – za to wszystko odpowiada mózg i jego określone struktury, wraz z powstającym w układzie nerwowym szeregiem neuroprzekaźników i zmianami zachodzącymi w biochemicznej zupie.

To, co oddziałuje na nasz mózg, z czym codziennie się on styka – kształtuje to, jacy jesteśmy. To od nas, od tego, czym – dosłownie i w przenośni – karmimy go codziennie, w ogromnej mierze zależy to, jak funkcjonuje.

Modyfikacja naszej diety, zachowania oraz rutyny – i w związku z tym pracy mózgu – ma podstawowe znaczenie dla profilaktyki wielu chorób oraz dla lepszego codziennego funkcjonowania. Możemy zrobić o wiele więcej dla poprawienia sprawności mózgu niż jakiegokolwiek innego narządu naszego ciała.

Dzisiaj mamy już pewność, że m.in. to:

• co i jak jemy
• w jakiej kondycji są nasze jelita
• ile czasu dziennie jesteśmy w ruchu
• jak dużą wagę przywiązujemy do jakościowego odpoczynku i snu
• w znacznym stopniu definiuje zdrowie i pełnię funkcjonowania naszego mózgu!

Dr Asia Podgórska przybliża czytelnikowi zależność między stylem życia a kondycją komórek nerwowych. Jeśli chcesz poznać bliżej swój mózg, zrozumieć, jak neurony komunikują się ze sobą, czym jest neuroplastyczność i skąd bierze się serotonina, ta książka jest właśnie dla Ciebie!


Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie - więcej informacji od księgarni Matras

Książka ""Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie"" stanowi doskonałe kompendium wiedzy na temat najbardziej skomplikowanego organu w naszym ciele - mózgu. Ta nieco ponadkilogramowa bryła tkanek odpowiada za nasze nastroje, pragnienia, emocje, świadomość czy zdolności intelektualne, a także za zasady działania naszego ciała.

Właśnie dlatego, wszystko, co wpływa na nasz mózg, jak na przykład to, co jemy, jak się ruszamy, jak dbamy o nasze jelita czy jak odpoczywamy, ma ogromny wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie. Ta książka pokazuje, jak modyfikacja naszej diety, zachowania czy rutyny może przyczynić się do poprawy funkcjonowania naszego mózgu, a co za tym idzie, do poprawy jakości naszego życia.

Autorka, Dr Asia Podgórska, specjalistka neurobiologii, przybliża nam złożoność funkcjonowania mózgu i ukazuje jak ważne jest zrozumienie, jak komunikują się ze sobą nasze neurony, co oznacza neuroplastyczność, czy skąd bierze się serotonina. Ta książka to prawdziwa skarbnica wiedzy dla osób, które chcą zrozumieć, jak działa ich mózg i jak mogą pomagać mu lepiej funkcjonować.

Nie jest to jednak tylko sucha teoria. Dr Podgórska dostarcza konkretne porady i wskazówki, które pomogą nam w praktyczny sposób zadbać o nasz mózg. Pokazuje, że poprzez odpowiednią dietę, regularną aktywność fizyczną, dbanie o jakość snu i odpoczynku, możemy znacząco wpłynąć na zdrowie i pełnię funkcjonowania naszego mózgu. To doskonała lektura dla każdego, kto chce prowadzić zdrowy tryb życia i dbać o swoje zdrowie psychiczne oraz fizyczne.

WAB
Oprawa twarda

EAN: 9788383190181

Liczba stron: 416

WAB

Cena detaliczna: 65,00 zł

Rok wydania: 2023

Komentarze nie są potwierdzone zakupem