Operator 112 Relacja z centrum ratowania życia

Roman Klasa

Operator 112 Relacja z centrum ratowania życia

6.2

(619 ocen) wspólnie z

39,90 zł

2594

 

– Operator 36, w czym mogę pomóc?

Tymi słowami rozpoczynała się każda rozmowa. Co było dalej? Często kończyło się na wysłuchiwaniu wyzwisk od pijanego człowieka. Innym razem dzwoniła zrozpaczona matka z umierającym dzieckiem w ramionach, albo samobójca, który w ostatniej chwili szuka ratunku.

Roman Klasa przez prawie sześć lat pracował w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku jako operator numeru alarmowego 112. Nigdy nie widział swoich rozmówców, jednak często to właśnie od niego zależał ich dalszy los.

W swojej książce opisuje ludzkie dramaty, których był świadkiem. Opowiada najciekawsze przypadki zgłoszeń na numer 112. Wspomina proces rekrutacji do CPR. W niezwykle poruszający sposób przedstawia pracę ludzi, którzy odpowiadają za życie i zdrowie innych, a których nie widać zza słuchawki telefonu.

Mova
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-665-2039-4

Liczba stron: 264

Format: 140x205mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

 

Bogusia

Biografia

Książka to poniekąd biografia Romana Klasy. Jego opowieść skupia się na 6 latach pracy w CPR. Autor uświadamia nam jak wielką i odpowiedzialną pracą jest bycie operatorem nr 112. Książka wzbudziła we mnie ogromne poczucie wdzięczności dla ludzi na podobnych stanowiskach. Jestem wdzięczna za to świadectwo.

Kasia

Numer 112

Praca w ogromnym stresie. Praca, która odpowiada za życie i zdrowie ludzi. Roman Klasa, operator numeru alarmowego 112 był świadkiem wielu nieszczęść. W swojej książce dzieli się niektórymi historiami. Jeszcze nie spotkałam się z takim reportażem. Świetna, krótka i praktyczna. Polecam

Tadeusz

Operator 112

Jacy ludzie potrafią być okrutni. Ile jadu jest w społeczeństwie, rzucanie wyzwisk, strojenie sobie żartów to wszystko przychodzi łatwiej, gdy kogoś nie widać, gdy ukrywa się za słuchawką telefonu. Operatorzy są po to by ratować ludzkie życie, na głos telefonu przechodzą im dreszcze, muszą podejmować trudne decyzje, a często są zmuszani do wysłuchiwania głupich żartów. Autor w swojej książce opisuje realia panujące w tym zawodzie. Chce w ten sposób uświadomić ludzi i zwrócić uwagę, że po drugiej stronie łącza też siedzą ludzie. Uważam, że każdy powinien przeczytać tą książkę!