Maryla z Zielonego Wzgórza

Sarah McCoy

Maryla z Zielonego Wzgórza

39,90 zł

2754

 

Historia Ani z Zielonego Wzgórza znana jest chyba każdemu. Spóbujmy na nowo powrócić do 1876 roku, na Wyspę Księcia Edwarda, kiedy rodzeństwo Maryli i Mateusza Cuthbertów biorą pod opiekę dziewczynkę z sierocińca - doskonale nam znaną Anię.

Niejeden czytelnik kultowej powieści zastanawiał się pewnie dlaczego Maryla i jej brat pozostali samotni do końca życia? Dlaczego wciąż mieszkali razem, prowadzili gospodarstwo domowe i nie założyli własnych rodzin? Jakie życie wiedli i co sprawiło, że podjęli taką właśnie decyzję?

„Maryla z Zielonego Wzgórza” to powieść wychodząca z pod mistrzowskiego pióra Sarah McCoy, która przedstawia obraz życia mieszkańców Wyspy zanim jeszcze pojawiła się na niej Ania. Jest to lektura obowiązkowa dla miłośników powieści historycznych, a szczególnie miłośników „Ani z Zielonego Wzgórza”.

Świat Książki
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-813-9220-4

Liczba stron: 448

Format: 135x215mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Zwiastun serialu opartego na serii Ani z Zielonego Wzgórza

Paulina

Piękna!

Sentymentalny, piękny powrót na Zielone Wzgórze. Brawa dla autorki, która odważyła się podjąć niełatwego zadania jakim jest odtworzenie klimat domu Cuthbe. Po lekturze rozumiem nieco bardziej podejście do życia Maryli. Ta bohaterka ma jednak wielkie serce, a za jej surowością kryje się piękna dusza. Polecam wszystkim miłośnikom "Ani z Zielonego Wzgórza".

Regina

Świetna!

Moim zdaniem pisarce udało się stworzyć klimat „montgomerowski". Sięgnęłam po książkę, bo chciałam wrócić do mojego ukochanego Zielonego Wzgórza i nie zawiodłam się. W końcu dowiadujemy się dlaczego Maryla jest taka surowa, wyrachowna i nigdy nie założyła rodziny...

Renata Filipek

Maryla z Zielonego Wzgórza

Kiedy zaczęłam czytać "Marylę z Zielonego Wzgórza" ciepło wypełniło moje serce i wszystkie wspomnienia z dzieciństwa nagle pojawiły się przed moimi oczami. Wspaniale bylo powrócić na XIX wieczne wzgórza Wyspy Księcia Edwarda, kiedy to charyzmatyczna Ania Shirley wprowadza się do niedużego domu Maryli i Mateusza burząc ich poukładany świat. Książka, którą otrzymujemy nie jest jednak wcale o Ani, a o Maryli, która w pierwszej części przygód Ani Shirley jawi się jako wymagajaca, surowa kobieta bez uczuć, lecz dzięk pani Sarah McCoy w końcu dowiadujemy się więcej na temat tej postaci. Ponajemy Marylę jako nastolatkę mieszkającą w rodzicami. Czytelnik stoponiwo odkrywa historię rodzeństwa Cuthbertów, a właściwie całej ich rodziny. Strona po stronie coraz bliżej przyglądamy się życiy Maryli i Mateusza i ich motywom, dlaczego oboje nigdy nie założli prawdziwej rodziny. Chociaż wiadomo, jak ta historia się skończy, a bohaterowie są znani z serii o Ani, czyta się z zapartym tchem i trudno się od tej opowieści oderwać. Polecam każdemu gorąco!

Cena pakietu

84,80 zł

5448