Klub prezydentów. Kulisy najbardziej ekskluzywnego klubu świata

Michael Duffy, Nancy Gibbs

Klub prezydentów. Kulisy najbardziej ekskluzywnego klubu świata

64,90 zł

4348

Szare eminencje skryte za kulisami Białego Domu. Jaką władzę mają byli prezydenci?

Oficjalnie Klub Prezydentów nie istnieje. Byli prezydenci USA nie mają wpływu na podejmowane przez rząd decyzje, a urzędująca głowa państwa samodzielnie kieruje swoim gabinetem. To wersja dla mediów i obywateli… Tak naprawdę klub byłych prezydentów funkcjonuje, a jego członkowie – dawne głowy państwa nadal często rozdają karty w kluczowych dla Ameryki i świata sprawach.

Okazuje się, że ci, którzy odeszli z urzędu, wcale nie rezygnują z władzy tak łatwo wraz z zaprzysiężeniem swojego następcy…

Z nazwiskami takimi jak Eisenhower, Nixon, Reagan, Clinton i Obama wiąże się wiele tajemniczych historii, których pewnie zainteresowani nie chcieliby ujawnić. Wszyscy członkowie „klubu” szanowali się i nienawidzili, potrafili współpracować, wpierać się wzajemnie w imię dobra kraju, ale też czasem nie wahali się zaszkodzić koledze w ramach politycznej gry, która nieprzerwanie toczy się do dzisiaj.

W książce Nancy Gibbs i Michaela Duffy’ego, cenionych dziennikarzy, historie politycznych rozgrywek, tajnych układów zawieranych za kulisami Białego Domu, a także sekrety z prywatnego życia prezydentów układają się w fascynującą, napisaną z rozmachem opowieść o istocie władzy.

Znak literanova
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-10-20

ISBN: 978-83-240-2543-5

Opracowanie graficzne
Mariusz Banachowicz

Tytuł oryginalny: The Presidents Club. Inside The World's Most Exclusive Fraternity

Liczba stron: 688

Znak literanova

Format: 155x235

Cena katalogowa: 64,90 zł

Tłumaczenie: Mariusz Gądek