Brain Maker Zdrowa głowa Jak baterie jelitowe chronią mózg

Perlmutter David, Loberg Kristin

Brain Maker Zdrowa głowa Jak baterie jelitowe chronią mózg

34,89 zł

2920

 

Autor bestsellerowej książki GRAIN BRAIN. Zbożowa głowa uświadamia nam, jak jelita wpływają na zdrowie mózgu.

ADHD, stany lękowe, depresja i demencja dotykają coraz większej liczby osób. Nadchodzi jednak rewolucja, która na zawsze zmieni nasze podejście do zaburzeń nastroju, przewlekłych bólów głowy, stwardnienia rozsianego, choroby Alzheimera, autyzmu czy parkinsonizmu. Wyniki najnowszych badań wskazują, że zdrowie mózgu zależy od kondycji mikrobiomu – olbrzymiej populacji bakterii zasiedlających ludzkie ciało.
W książce BRAIN MAKER. Zdrowa głowa dr Perlmutter wyjaśnia, jak wykorzystać wiedzę o mikrobiomie, który rozwija się od chwili narodzin i zmienia się zależnie od stylu życia. Źle traktowany „choruje“, ale można go uleczyć i zapewnić jelitom zdrowie, stosując sześć prostych zasad. To nie wszystko! Zdrowe bakterie jelitowe dbają o mózg, poprawiają sprawność myślenia i przedłużają nam życie.

Prawdziwy przełom. Doktor Perlmutter zaleca radykalny, ale prosty plan działania, dzięki któremu odnowimy i wzmocnimy swój mikrobiom. To uzdrowi nie tylko nasz mózg, ale całe ciało. – MARK HYMAN, AUTOR KSIĄŻKI KONIEC Z CUKRZYCĄ I OTYŁOŚCIĄ

Filo
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-629-0338-2

Tytuł oryginalny: Brain Maker. The Power of Gut Microbes to Heal and Protect

Liczba stron: 312

Format: 145x205mm

Cena katalogowa: 34,89 zł

Tłumaczenie: Katarzyna Skarżyńska

Cena pakietu

74,79 zł

5314

Cena pakietu

84,79 zł

5914