Koszyk 0
Opis:
Chloe Saunders prowadzi z pozoru normalne życie nastolatki. Do czasu. Bo od teraz widzi zmarłych. Tak, tak jak w filmach. Piętnastoletnia Chloe pragnie tylko nie mieć kłopotów w szkole i może jeszcze zwrócić na siebie uwagę jakiegoś chłopaka. I rzeczywiście udaje jej się ściągnąć na siebie uwagę, ponieważ jednak dzieje się to za sprawą bardzo natarczywego ducha, więc i efekty są inne od zamierzonych. Chloe zostaje skierowana do Lyle House, ośrodka dla ?trudnych? nastolatków ... Na początku gotowa jest posłusznie poddać się rygorom, kiedy jednak znika jej sąsiadka z pokoju, która wcześniej wyznała, że ma kontakt z poltergeistem, a pozostali pacjenci zachowują się co najmniej dziwnie, Chloe rozpoczyna prywatne śledztwo. Dociera do niej, że jeśli nie odkryje prawdy, może już resztę życia spędzić w domu dla umysłowo chorych. A może czeka ją nawet coś gorszego? Czy może zaufać swoim towarzyszom i zdradzić im swą mroczna tajemnicę? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Kelley Armstrong
  • 2010
  • 1
  • 356
  • 205
  • 130
  • 978-83-7506-5-015
  • 9788375065015
  • Z2411

Recenzje czytelników

Intrygująca.

Ocena:
Autor:
Data:
Chloe Saunders jest zwykłą nastolatką. Do momentu, kiedy okazuje się, że dziewczyna potrafi widzieć to, czego nie są w stanie dostrzec inni – duchy. Pierwsze spotkanie z duchem jest dla niej takim szokiem, że w rezultacie zostaje umieszczona w ośrodku dla trudnej młodzieży – Lyle House, gdzie spotyka na pozór normalnych rówieśników. Jednak szybko się okazuje, że to, co się dzieje w ośrodku jest dalekie od normalności…

Z początku Chloe może nico odstraszyć czytelnika, zwłaszcza starszego ... Fakt, że ma piętnaście lat, zachowuje się jak trzynastolatka, znajomych ma na poziomie jedenastolatków. Jednak wszystko szybko się normuje, kiedy już trafia do Lyle House, w ogóle nie zwraca się uwagę na wiek, tylko na problemy, z jakimi przyszło się jej zmierzyć. Równie wyraziste są inne postacie, które tam poznajemy. Chociaż nie jest ich wiele, to wszystkie zapadają w pamięć.

Autorka miała świetny pomysł na intrygę w Lyle House. Idealnie stopniowała akcję, napięcie i powoli ujawniała tajemnice, tak, że czytelnik nawet nie jest w stanie dostrzec, kiedy tak bardzo wciągnął się w całą historię. Nie wspominając już o zaskakującym zakończeniu, które pozostawiło mnie w stanie lekkiego otępienia – chwilę to trwało, zanim dotarło do mnie, co tak naprawdę zaszło.

Jedyny minus, jaki dostrzegam w tej książce – a co nie jest winą autorki – to angielskie wstawki, typu: cool, bro, looser. To brzmi niesamowicie głupio, a przecież mamy w języku polskim odpowiedniki tych słów, więc dlaczego by ich nie użyć?

Zdecydowanie polecam „Wezwanie” – to nie jest kolejna głupiutka lekturka dla zabicia czasu, ale naprawdę świetnie przemyślana historia, pełna tajemnic i niespodzianek, z którą można miło spędzić kilka wieczorów.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Książka, którą czytając zapomnisz która to już godzina.

Ocena:
Autor:
Data:
Nie będę się rozpisywać o samej fabule, bo zostało to już robione i w opisie i poprzedniej recenzji wystarczająco dokładnie.
Jest to książka z grupy literatury młodzieżowej i nie ma się w niej poczucia, że autorka pisząc ją o nastolatkach zapomniała, że rzeczywiście o młodzieży pisze. Chodzi mi o to, że nie znajdujemy tutaj - jakby to ująć - "przerostu rozwoju", gdzie w niektórych powieściach tego typu nastolatki myślą ... mówią i zachowują się jak trzydziestoletni zmęczeni życiem i po przejściach dorośli.
Powieść czyta się bardzo lekko, szybko rozwijająca się akcja wciąga niesamowicie, by w pewnym momencie czytelnik ocknął się ze zdziwieniem stwierdzając, że czas już jednak zgasić światło i zdrzemnąć choć chwilę.

Polecam książkę wszystkim fanom paranormalnych, a także fanom literatury z dreszczykiem, gdyż nie brak w niej momentów trzymających w napięciu i przyprawiających o gęsią skórkę. Zakończenie wprowadza w osłupienie i nie mając pod ręką drugiej części może przyprawić o irytację!

Polecam wszystkim nastolatkom (również dorosłym) zmęczonym już wampiryzmem i romansami głupiutkich dziewczątek z pustymi chłopaczkami.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena