Koszyk 0
Opis:
Podpisywać się pod nienapisanymi przez siebie artykułami, żyć kosztem własnych przyjaciół, przyjmować pieniądze od kochanki, przechwycić połowę cudzego spadku, uwieść żonę swojego zwierzchnika – by porzucić ją i poślubić jej posażną córkę, zbierać złote okruchy afery polityczno-finansowej, którą posłużyło się mimowolnie: oto sposób na życie, który z taką łatwością przyswaja sobie Uwodziciel. Powieść o brutalnym nadejściu nowoczesności, o przetasowaniu wszelkich wartości ... powieść o nadejściu czasów, w których pieniądz i władza stają się najgłębszym marzeniem człowieka. Aktualnemu wydaniu powieści Maupassanta towarzyszy wejście na ekrany kin jej inscenizacji filmowej. W amerykańskim filmie grają między innymi Robert Pattinson, Uma Thurman, Kristin Scott Thomas i Christina Ricci. Książka ukazuje się równocześnie w postaci papierowej jak i w formie e-booka. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Guy de Maupassant
  • 2012
  • 348
  • 203
  • 143
  • 978-83-7568-960-0
  • 9788375689600
  • ZAKKW

Recenzje czytelników

Uwodziciel

Ocena:
Autor:
Data:
Jerzy Duroy to francuski żołnierz, który dopiero wrócił z misji w Algierze. Dla takiego człowieka niestety nie było we Francji pracy, dlatego Jerzy zatrudnił się na stacji kolejowej za pensję, która nie bardzo pozwalała mu przeżyć przez miesiąc. Pewnego dnia, kiedy właśnie Duroya trawi głód i pragnienie, w parku spotyka swojego dawnego kolegę z wojska – Forestiera. I tak od słowa do słowa Jerzy przedstawia swoją sytuację przyjacielowi ... któremu trochę lepiej się powiodło i teraz pełni funkcję redaktora w znanej gazecie paryskiej. Jedynym atutem jaki na obecną chwilę (zresztą na późniejsze też) posiada Duroy, jest wygląd i urok osobisty. Ogromnie mu się to przyda, najpierw na kolacji na którą został zaproszony do Forestiera i jego żony, a później w dalszych kontaktach. Od szczęśliwej kolacji u Forestierów, Jerzy zacznie się piąć w górę. Dostanie pracę jako redaktor (co jest ogromnie dziwne, bo chłopak nie ma w ogóle talentu do pisania), a przy okazji zawrze kilka kontaktów z damami. Piękne panie jednak go zgubią…a może to właśnie on doprowadzi do zguby dam paryskich? Przekonajcie się sami!
Książkę czyta się bardzo przyjemnie, a to za sprawą lekkiego tematu. Dodatkowo jesteśmy zainteresowani tym jak dalej potoczą się losy Duroya. Trzeba przyznać, że chłopak potrafi poradzić sobie w sytuacjach nawet najbardziej krytycznych. A do tego zawsze otacza się wianuszkiem pięknych kobiet, które zabiegają o jego względy. I nic z tego, bo Jerzy zakochany jest przez cały czas w tej jednej, a kiedy już ma szansę na wspólne życie z nią, okazuje się, że ona wcale go nie kocha, interesuje ją tylko jego kariera i polityka. Jak myślicie, czy w obliczu takiego obrotu sprawy nasz bohater stoczy się na dno?

Komu polecam: intrygi, zazdrość i miłość. Czyż to wszystko nie jest dla wyobraźni kobiet? Co prawda główny bohater to mężczyzna, ale myślę, że każda z Was chętnie zapozna się z tą historią.
Moja ocena: 9/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena