Koszyk 0
Opis:
Wyjątkowa opowieść o samotności, zdradzie i miłości.Aleksander Biernacki w życiu kochał naprawdę tylko Hannę. Kobietę, którą obdarzył uczuciem, z wyrachowaniem zeswatał z Michałem, swoim najlepszym przyjacielem. Teraz, w cieniu niedawno wybudowanego Pałacu Kultury Aleksander Biernacki przeżywa drugą młodość. Byłe kochanki i dwuznaczna przeszłość zaprzątają ... głowę profesora anglistyki. Po latach spędzonych na emigracji, Biernacki nie potrafi odnaleźć swojego miejsca, a starzy przyjaciele zapomnieli o jego istnieniu. Szpagat to książka o stracie i winie, ale też o namiętności. Niezwykła opowieść o tym, że raz odrzuconego uczucia można już nigdy nie odzyskać. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Joanna Chojnacka
  • 2016
  • 205
  • 135
  • 9788379765126
  • 9788379765126
  • ZDDRB

Recenzje czytelników

Joanna Chojnacka

Ocena:
Autor:
Data:
Szpagat to książka, która zwróciła moją uwagę już przy zapowiedziach, prostotą okładki, ale i dobrze zapowiadającym ją opisem. Zastanowicie się pewnie dlaczego wybrałam akurat taką książkę na jesienne wieczory, skoro na kilometry już widać, że książka jest strasznie melancholijna.
Zapraszam na recenzję, a dowiecie się dlaczego nawet teraz warto po nią sięgnąć :)

Opis:

Wyjątkowa opowieść o samotności, zdradzie i miłości.

Aleksander Biernacki w życiu kochał naprawdę tylko Hannę ... Kobietę, którą obdarzył uczuciem, z wyrachowaniem zeswatał z Michałem, swoim najlepszym przyjacielem.

Teraz, w cieniu niedawno wybudowanego Pałacu Kultury Aleksander Biernacki przeżywa drugą młodość. Byłe kochanki i dwuznaczna przeszłość zaprzątają głowę profesora anglistyki. Po latach spędzonych na emigracji, Biernacki nie potrafi odnaleźć swojego miejsca, a starzy przyjaciele zapomnieli o jego istnieniu.


"Szpagat" to książka o stracie i winie, ale też o namiętności. Niezwykła opowieść o tym, że raz odrzuconego uczucia można już nigdy nie odzyskać.

Joanna Chojnacka stworzyła bardzo inteligentną w swojej prostocie powieść. Melancholia wylewa się wręcz z kart książki, jednocześnie jednak historia jest niezwykle elektryzująca i taka bardzo... prawdziwa. W książce ukazane są gołe emocje, bez żadnych "ubarwień" językowych, co podbiło moje serce, skradając coraz to nowe i nowe części.

Aleksander Biernacki to główny bohater, który jest narratorem powieści. Wspomina swoje życie nie kryjąc swoich uczuć. Biernacki jest typowym "inteligentem", który uważa się za osobę dużo lepszą od wszystkich. Często możemy czytać jak krytykuje ludzi i ich czyny, jednocześnie nie zauważając swoich błędów. Jest to przede wszystkim bohater, którym czasami chcemy mocno potrząsnąć, a kiedy indziej mamy chęć "poklepania" go po ramieniu w geście pocieszenia.


"Szpagat" to książka, którą naprawdę warto przeczytać. Moim zdaniem jest to bardzo dobry debiut, który na pewno zainteresuje wszystkich fanów powieści obyczajowych.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Zapiera dech!

Ocena:
Autor:
Data:
Książkę polecam szczególnie na chwilę dla siebie w czasie Świąt :) Sama uwielbiam usiąśc przy domowym kominku zaraz obok choinki i w spokoju oddac sie lekturze. Święta poza całym zamieszaniem, kupowaniem prezentów i gotowaniem to też czas na refleksje i chwilę zadumy, a wciągająca historia Aleksandra na pewno Wam ten czas umili. Autorka zapowiada się na prawdę dobrze i mogę bez wahania powiedziec, że czekam na jej kolejne publikacje ... Mało kto w tak młodym wieku potrafi realistycznie oddac klimat dawnych lat i opowiedziec historię oczami kogoś kto dużo doświadczył :) Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena