Koszyk 0
Opis:
Dobrze wie, jak zadawać ból. Będzie robił to nadal. A one będą cierpieć. Ofiarę obdzierano ze skóry żywcem. Ból bił z każdego rysu twarzy kobiety, jakby wciąż cierpiała, nawet po śmierci. Oczy miała wytrzeszczone z przerażenia i wpatrzone w pustkę. Na nocnym stoliku leżała elektryczna lokówka. Każde z obrażeń wystarczało, by ofiara straciła przytomność, ale nie dano jej chwili wytchnienia. Podobnie jak przy poprzednim morderstwie, w powietrzu czuć było amoniak ... Następne zabójstwa cechuje coraz większe okrucieństwo. Detektyw Frank Quinn wie, że żeby schwytać „Rzeźnika” musi najpierw zrozumieć motywy jego działania. Żeby dojść do szokującej prawdy, będzie musiał cofnąć się w przeszłość – odkryć i połączyć ze sobą fakty pozornie nie mające nic wspólnego z sadystycznymi morderstwami popełnianymi w Nowym Jorku. Morderca cierpliwie zmierza do celu. Tylko on zna reguły gry i tylko on wie, że ofiary są jedynie narzędziami. Plan jest perfekcyjny, jego realizacja – doskonała, jednak cel musi pozostać ukryty. „Rzeźnik” zbliża się do niego coraz bardziej. Jest już o krok. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • John Lutz
  • 2013
  • 0
  • 664
  • 175
  • 110
  • 9788378394167
  • 9788378394167
  • ZATFU

Recenzje czytelników

Król makabry

Ocena:
Autor:
Data:
"Seryjny" to thriller psychologiczny o - co zaskakujące - seryjnym mordercy ;) Nie jest to jednak zwykła, kojąca lektura do poduszki, tylko naszpikowana sadystycznymi praktykami, makabrycznymi opisami i wartką akcją mroczna opowieść policyjna. Dwie równolegle historie, jedna - współczesna, druga - opisująca wydarzenia od 1991 roku, zbiegają się elegancko pod koniec powieści po to, by tego głupiego czytelnika jeszcze raz, na sam koniec, porządnie zaskoczyć. Detektyw Quinn ... były gliniarz, wraz ze swoją dziewczyną i grupą ekspolicjantów współpracuje z nowojorską policją. Tym razem na ulicach Nowego Jorku pojawił się totalny świr, seryjny morderca, który zabija kobiety w dość... wyrafinowany sposób.
"...spójrzcie, jak precyzyjnie poodcinał górne warstwy skóry, żeby zwisały jak frędzle. Jakby chodziło mu o przyozdobienie ofiary"
Auć!
Cały wachlarz sposobów na sadystyczne rozprawienie się z ofiarami. Przypalanie lokówką i papierosem, obdzieranie ze skóry, artystyczne wycinankarstwo... a gdy ofiara mdleje, podsuwa jej pod nos amoniak, by ją otrzeźwił. Podkreślam, że to wszystko ante mortem. Sadystyczny świr! Coup de grâce? Nie z ręki mordercy. Śmierć przychodzi sama, gdy albo serce ofiary nie wytrzymuje, albo utrata krwi jest zbyt znaczna, a i to przychodzi późno, gdyż Seryjny odwleka odpłynięcie w spokojną śmierć tak długo, jak to możliwe.

Jednocześnie ekipa Quinna znajduje powiązanie. Wszystkie zamordowane kobiety zostały kiedyś zgwałcone, a ich domniemany oprawca poszedł siedzieć. Jednak po pewnym czasie, gdy badania DNA rozwinęły się na tyle, by mogły się przydać w sądach, okazało się, że oprawcy, którzy rzekomo gwałtu się dopuścili, nie mieli z nim nic wspólnego. Dzięki badaniom DNA zostali uniewinnieni i wypuszczeni z pudła.
Czy Seryjny to wysłannik Sprawiedliwości, karzący kobiety - już przecież wystarczająco zranione - za wsadzenie niewinnych mężczyzn do pudła?
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Świetny !!

Ocena:
Autor:
Data:
Świetny uniemożliwiający oderwanie sie od książki , trzymający w napięciu dawno tak dobrej książki nie czytałam . Gorąco polecam !
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena