Koszyk 0
Opis:
Herkules Poirot oraz jego wierny przyjaciel dr Hastings spędzają wakacje w St. Loo, miejscowości wczasowej na wybrzeżu kornwalijskim. Siedząc na tarasie hotelu, obserwują rozbawioną grupkę młodych ludzi. Jedną z tych osób jest młodziutka Nick Buckley, która w rozmowie z Poirotem napomyka, że ostatnio trzy razy cudem uniknęła śmierci. Poirot traktuje jej słowa poważniej, niż były zamierzone, kiedy w słomkowym kapeluszu dziewczyny odkrywa dziurę po kuli.
Mniej Więcej
  • Agata Christie
  • 2012
  • 224
  • 195
  • 125
  • Klasyka kryminału
  • 978-83-245-9233-3
  • 9788324592333
  • ZAHR2

Recenzje czytelników

"Samotny dom"

Ocena:
Autor:
Data:
Świetna książka, jak zresztą każda Agathy Chriestie. Wciągająca fabuła, dostarcza niesamowitych wrażeń. Bardzo trudno jest odgadnąć, kto jest winien wszystkich wydarzeń. Polecam z całego serca.
Czy ta recenzja była przydatna?

Samotna Posiadłość.

Ocena:
Autor:
Data:
(...) Herkules Poirot miał odpoczywać w pięknym uzdrowisku od trosk dnia codziennego. W końcu przeszedł na emeryturę, więc należy mu się odrobina przyjemności. Jak się okazało, nawet tam czekała na niego zagadka do rozwiązania. Choć umysł już nie ten ze względu na wiek i choć w jego lojalnym przyjacielu Hastingsie mniej wiary w rozwiązanie zagadki, belgijski detektyw wcale się nie poddaje. Nadal pełen wigoru rozśmiesza nas, intryguje i zachwyca jasnością umysłu i wielką inteligencją ... Wbrew opinii innych, ostatecznie nie ponosi pierwszej detektywistycznej klęski, a wręcz przeciwnie, rozwiązuje sprawę od początku do końca, choć zajmuje mu to nieco więcej czasu niż za czasów młodości.

Po raz kolejny nie udało mi się podążyć za tokiem myślenia Agaty Christie. Rozwiązanie zagadki było dla mnie wielką niespodzianką. Choć „Samotny Dom” nie jest książką tak dobrą jak na przykład napisane dwa lata później „Morderstwo w Orient Expressie”, to przez te dwieście stron wrastamy całym sobą w świat panny Buckley. Zaczynamy ją lubić, współczuć jej, ale warto być czujnym, by całkowicie nie obdarzyć jej uwielbieniem.

„Komedię tę sama pani zaplanowała i wyreżyserowała. Ale, widzi pani, nie trzeba było dawać głównej roli Herkulesowi Poirot. To, mademoiselle, było pani wielkim błędem!”

www.NiebieskaObwoluta.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena