Koszyk 0
Opis:
Wszystko o pszczołach w wielkoformatowym albumie. Daj się zaprosić do magicznego królestwa pszczół. Przyjrzyj się z bliska, jak są zbudowane, zajrzyj do ich domu, poznaj ich zwyczaje. Zobacz, jak tańczą, i dowiedz się, kiedy i po co to robią. Sprawdź, skąd wiadomo, że pojawiły się na świecie wcześniej niż dinozaury, i dlaczego znalazły się na płaszczu Napoleona ... Popracuj z pszczelarzem, przejedź się ciężarówką wiozącą ule do sadu migdałowego, posmakuj różnych rodzajów miodu. Tylko uważaj: nie daj się użądlić! Na książkę składa się ponad 30 rozkładówek w dużym formacie, z których każda to misternie skomponowana plansza. Kolorowe ilustracje są pełne szczegółów, a krótki przystępny tekst nie tylko objaśnia to, co się na nich znajduje, ale też zawiera wiele dodatkowych informacji i ciekawostek. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Piotr Socha
  • 2015
  • 72
  • 370
  • 272
  • *, 9788363696559
  • 9788363696559
  • ZD1XX
  • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

O bez mała najpożyteczniejszym stworzeniu na Ziemi

Ocena:
Autor:
Data:
Genialna książka, z której wiele dowiedzieć się mogą nie tylko dzieci, ale i ich rodzice, nauczyciele itp. Poznamy z nią nie tylko życie pszczoły od jajeczka do lotu po pyłek, ale i budowę ula, różne "zawody" pszczół, a także ich krewnych i wrogów w przyrodzie.
Atutem nie do przecenienia są wspaniałe ilustracje Piotra Sochy.
Czy ta recenzja była przydatna?

każdy ją pokocha

Ocena:
Autor:
Data:
Moja córka uwielbia książki tak samo jak owady. Interesuje się nimi od dłuższego czasu. Nie ma spaceru by nie stanęła i nie przyjrzała się małemu robaczkowi z bliska. Szukanie informacji na temat małych żyjątek zajmuje jej mnóstwo czasu. Dlatego też postanowiłam sprezentować jej tę pozycję. To był strzał w dziesiątkę. Mała zakochała się w tej książeczce.
Tak naprawdę twarda okładka skrywa w sobie niezwykle interesujący album o pszczołach. Znajdziemy w nim nie tylko fakty historyczne ... ale również te z gatunku przyrodniczych. Dowiemy się jak wygląda życie pszczół, jaką wykonują pracę, jakie mają zwyczaje czy kto u nich rządzi. Możemy przeczytać nie tylko o roślinach jakie zapylają, a także na czym polega praca bartników czy jak zbudowany jest ul. Dla ciekawskich dzieci zadających mnóstwo pytań ta książka będzie idealna, zaś rodzice mogą posłużyć się nią w szukaniu odpowiedzi.
Duży format pozwala na precyzyjne rozmieszczenie obrazków i to one tutaj króluję przyciągając uwagę młodego czytelnika. Są one wesołe, jasne i przejrzyste. Dodatkowo każdą ze stron można rozłożyć tworząc przestrzenny obrazek. Obok tej lektury nie można przejść tak zupełnie obojętnie. Ciężko jest też się od niej oderwać. Nie tylko dzieci mają z tym problem, ale jak się sama o tym przekonałam i dorośli. Dużą przyjemność sprawiło mi czytanie książki, ponieważ zawiera ona mnóstwo zaskakujących informacji i ciekawostek. Czyta się ją dosłownie jednym tchem.
Tekst jest krótki, przystępny i zrozumiały dla każdego maluszka. Nie zawiera w sobie „technicznego” słownictwa jakiego bym się spodziewała. I za to ogromne brawa dla pana Piotra. Nie musiałam nic córeczce tłumaczyć w trakcie czytania, a dzięki temu cały czas byłam żywo osadzona w tekście.
Nie wyobrażam sobie mojej domowej biblioteczki bez tej pozycji jak również nie wyobrażam sobie życia bez tych cudownych owadów, które dzięki tej lekturze zdecydowanie stały mi się jeszcze bliższe.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena