Koszyk 0
Opis:
Dlaczego warto kupić tę książkę? * bo autorka opisała przyjaźń, jaką trudno sobie wyobrazić – między owieczką i wilkiem, * bo jest to historia pełna śmiechu, ale i wzruszeń, w której wszystko jest możliwe, * bo podczas czytania dzieci i dorośli świetnie się bawią, * bo Daniel de Latour zilustrował ją tak wyjątkowo i z takim poczuciem humoru, że każ ... da kartka to graficzna przygoda, * bo skoro już trzeba ćwiczyć czytanie, to lepiej to robić na naprawdę wciągającej lekturze. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • twarda
Mniej Więcej
 • Katarzyna Michalec
 • 2015
 • 1
 • 128
 • 215
 • 160
 • 9788377589205
 • 9788377589205
 • ZCH1Z
 • 7-10 lat

Recenzje czytelników

Niebywale sympatyczna!

Ocena:
Autor:
Data:
Historia spisana przez Katarzynę Michalską opowiada o losach rezolutnej owieczki Berni, która za żadne skarby nie zamierza zaprzyjaźniać się ze swym nudnym stadkiem, by w spokoju skubać trawkę i wygrzewać się w słońcu. Jej przeznaczeniem są przygody, podbijanie świata, nawiązywanie przyjaźni i - no cóż - odurzanie się adrenaliną. Właśnie dlatego owieczka oddala się od swej hali i wyrusza w niezwykłą podróż w towarzystwie małego wilczka. Ciekawy z nich duet, a jeszcze ciekawsze jest to ... co ich czeka we wsi, w mieście i lesie.

Zabawna jest to książeczka i niezwykle sympatyczna. Główni bohaterowie odznaczają się niemałym poczuciem humoru, a i zdarzenia, w jakie zostają uwikłani, z pewnością u większości odbiorców wywołają uśmiech na twarzy. Historia jest zabawna, ale oczywiście zawiera też mądry przekaz i ważną lekcję, jaką młody czytelnik wyciągnie z lektury. To niezwykle ważne, bo jaki sens miałyby bajki, gdyby nie zawierały odpowiedniego morału?

Co przeszkadzało mi w 'Przygodach...' to warstwa językowa. Choć całość opowiedziana jest z lekkością, zdarzały się fragmenty przesadzone i tak najeżone współczesnym słownictwem młodzieżowym, że aż wzdrygałam się podczas lektury. To chyba przez to moje wychowanie na bajkach klasycznych, spisanych piękną polszczyzną i kryjących w sobie niezwykły szacunek do języka. Czego innego szukam w bajkach i tego w przypadku opowieści Katarzyny Michalskiej mi zabrakło.

Kilka nieprzystających słówek i zwrotów nie jest jednak w stanie przyćmić dobrego wrażenia, jakie ogólnie wywarła na mnie ta książka. Zabawne ilustracje, wspaniali bohaterowie i pełna ciepła historyjka składają się na przyjazną, atrakcyjną całość.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena