Koszyk 0
Opis:
Inteligencja trawienna zajmuje się tym, co łączy „mózg w czaszce z jego bratem ukrytym tam w dole, w jelitach” – więzią między emocjami i trawieniem, tym, jak układ trawienny wpływa na nastrój i charakter: myślimy i przeżywamy emocje poprzez żołądek! W układzie pokarmowym znajduje się około 100 milionów neuronów, które wytwarzają serotoninę – ... hormon szczęścia i dobrego samopoczucia – nic więc dziwnego, że gdy narządy tego układu szwankują, czujemy się poirytowani i pozbawieni energii. Celem doktor Matveikovej jest pomóc czytelnikom zrozumieć inteligencję wnętrzności i nauczyć ich, jak radzić sobie z kwestiami trawiennymi. Dzięki przejrzystym wyjaśnieniom i praktycznym radom na temat rozwiązywania typowych problemów trawiennych, takich jak chroniczne zaparcia, zgaga, zespół jelita drażliwego, choroba refluksowa przełyku czy wrzody, zdobywamy nowe informacje na temat układu trawiennego i poznajemy szereg holistycznych metod leczenia tego rodzaju zaburzeń. Doktor Matveikowa, lekarka szkolona w medycynie tradycyjnej, wykorzystuje mądrość niekonwencjonalnych form leczenia i łączy nauki medyczne z psychologią oraz podejściem zgodnym z medycyną naturalną. Doktor Irina Matveikowa jest dyplomowanym lekarzem medycyny rodzinnej, endokrynologiem i dietetykiem. Jest również ekspertem w dziedzinie zaburzeń odżywiania oraz absolwentką studiów podyplomowych w różnych krajach z zakresu medycyny naturalnej i holistycznej. Uchodzi za wielki autorytet w swojej dziedzinie, jeździ po całym świecie z wykładami obejmującymi tematykę, w której się specjalizuje. Doktor Matveikowa jest również autorką licznych artykułów poświęconych zdrowiu trawiennemu i prawidłowym sposobom odżywiania, publikowanych zarówno w popularnych czasopismach, takich jak „Harper’s Bazaar”, „Marie Claire” czy „Glamour”, jak i w branżowych pismach medycznych. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Irina Matveikowa
  • 2015
  • 1
  • 216
  • 230
  • 150
  • 97883937029-7-8
  • 9788393702978
  • ZCWFN

Recenzje czytelników

inteligencja trawienna

Ocena:
Autor:
Data:
Diety w trakcie różnorodnych chorób to już temat znany i wprowadzany już przez starożytnych. Kiedy nasz organizm zaczyna wpływać na nasze samopoczucie, a wyniki badań nie wykazują schorzeń zaczynamy przyglądać się innym czynnikom wpływającym na nas. Każdy chce czuć się świetnie. Zdrowy tryb życia jest tematem coraz ważniejszym. Coraz bardziej jesteśmy świadomi możliwości i słabości naszego organizmu oraz chcemy jak najdłużej cieszyć się zdrowiem, dobrym samopoczuciem. W natłoku obowiązków ... ciągłego pędu, jedzenia czegokolwiek w pośpiechu, a następnie głodzenia się jest to niemożliwe, Nasz organizm przeżywa fundowane mu huśtawki.
Irina Matveikova przekonuje nas, że funkcjonowanie naszego ciała zależy od tego, co fundujemy naszemu centrum ciała, czyli jelitom. Odpowiednia dieta pozwala nam uwolnić się od wielu dolegliwości oraz uchronić przed szeregiem chorób, a wszystko dlatego, że posiadamy mózg jelitowy odpowiedzialny za wiele procesów w ciele. Wzajemne oddziaływania mózgu w czaszce i jelitowego wpływa na nasze życie, kształtuje nasze sukcesy i porażki. Autorka uświadamia nas jak bardzo jesteśmy zależni od procesów trawienia w naszym organizmie. Może nam się to na pierwszy rzut oka wydawać bardzo naiwne, ale po analizie wielu chorób, zastosowania różnorodnych diet, które czasami sprawiają wrażenie pozbycia się trucizny z ciała, dochodzimy do wniosku, że może być w tym sporo prawdy.
W książce znajdziemy proste wprowadzenie oraz liczne wskazówki, jasne przepisy wskazujące nam optymalne podejście do własnego organizmu i jego procesów metabolicznych. Jest to publikacja, która każdemu uświadomi jakie błędy w żywieniu popełnia i w jaki sposób wpływa to na jego samopoczucie, odporność, choroby układu trawienia. Wielkim plusem spojrzenia zawartego w książce jest łączenie wszystkich aspektów naszego ciała, organizm postrzegany jako kosmos, w którym musi istnieć równowaga.
Napisana łatwym, opisowym językiem publikacja jest godna uwagi. Pozycję tę szczególnie polecam osobom dbającą o zdrowy tryb życia.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena