Koszyk 0
Opis:
Tina, zafascynowana fotografią spokojna nauczycielka, która pracuje w Sort, robi zdjęcie starej szkoły w Torenie tuż przed jej wyburzeniem. Jedno proste kliknięcie i gotowe. Strona po stronie czytelnik odkrywa konsekwencje tego pozornie trywialnego gestu, a przed jego wzrokiem rozciąga się szeroka panorama wspomnień i przekłamań o wydarzeniach, których bohaterami są falangiści i partyzanci, dranie i ludzie przyzwoici, a także ci zwyczajni, żyjący w trudnych, okrutnych czasach. W Pirenejach ... w Pallars, regionie potraktowanym przez wojsko generała Franco z niespotykanym bestialstwem, ściera się moralna podłość frankizmu z bohaterstwem i tchórzostwem indywidualnym i grupowym tuż po zakończeniu hiszpańskiej wojny domowej. Na początku XXI wieku fakty jeszcze ciągle dopominają się o wirtuoza, który po tylu latach zdecyduje się poruszyć strunę Historii. Na szczęście jest Jaume Cabré. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jaume Cabre
  • 2014
  • 1
  • 656
  • 235
  • 145
  • 9788363656256
  • 9788363656256
  • ZBJ9W

Recenzje czytelników

Jak magnes.

Ocena:
Autor:
Data:
Bardzo wyczekiwana, po wydanym w zeszłym roku w Polsce wybitnym "Wyznaję". Cabre potwierdza, że jest pisarzem genialnym.
W "Głosach Pamano" mamy wszystko. Miłość, zdradę wojnę i nienawiść. Mamy też kota który wiele czasu spędza na rozmyślaniu. Historia tak hipnotyczna, że moje kilka wieczorów zlało się w jeden.
Czy ta recenzja była przydatna?

Świetna literatura

Ocena:
Autor:
Data:
Jeśli ktoś przeczytał książkę "Wyznaję" tego autora, na pewno nie będzie zawiedziony. Kartki "Głosów Pomano" wypełnione są wartką akcją z historią Hiszpanii w tle. Można byłoby napisać długą recenzję, opisać detale, ale aż żal zdradzać, co książka w sobie kryje. Po prostu trzeba ją przeczytać. Literatura wielkiego kalibru. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena