Koszyk 0
Opis:
Oto Dreszcz! Rock N' Roll is Not Dead! Keith Richards na osiedlu Tysiąclecia? Why not?! Rychu Zwierzchowski wiedzie żywot pasożyta-luzaka - sex drugs and rock n'roll. Pije, pali, gra na streecie i usilnie stara się nie znaleźć poważnej, regularnej pracy. Utrzymuje go córka, która co jakiś czas dba o uzupełnienie jego finansowych potrzeb. Całe życie "Dreszcza" to koncerty i AC/DC ponad wszystko. Są przyjaciele i wrogowie, choć tych drugich rzecz jasna więcej ... Aż pewnego dnia "Dreszcz" obrywa piorunem i... zyskuje nowe super moce. Tylko czy to coś zmienia? Jak to u Ćwieka bywa - muza głośno ryczy, a każda strona wali po uszach siłą decybeli. Tak było w "Kłamcy", tak jest w "Dreszczu". I dobrze. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jakub Ćwiek
  • 2014
  • 2
  • 296
  • 195
  • 125
  • 978-83-7574-999-1
  • 9788375749991
  • ZBKJY

Recenzje czytelników

Kebsem i gitarą

Ocena:
Autor:
Data:
Znając twórczość Jakuba Ćwieka nie mogłem doczekać się jego kolejnej powieści. Gdy przeczytałem opis, z którego wyłapałem trzy słowa klucze - rock, menel, kebab, już kochałem tę książkę. Spodziewałem się soczystej powieści polanej ostrym sosem, a dostałem co najwyżej łagodny i do tego mało mięsa. Może to mój błąd, że jako stary metal spodziewałem się wycia potępionych i ognia z najgłębszych czeluści Piekieł. Faktem jest, że subkultura rock/metal jest na tyle urozmaicona, bogata i kontrowersyjna ... wręcz zahaczająca o groteskę, że opierając się na niej można stworzyć książkę zarówno błahą jak i mięsisto hardcorową. Mało tego, wartości tej subkultury są tak często przeinaczane, wyśmiewane i podnoszone do rangi absurdu, że są wyśmienitym podkładem pod epicką historię. Jakub Ćwieka w swej książcę tylko musnął pierwszą strunę. Zdobył pierwszy krąg Piekła. Jednak z drugiej strony - tego właśnie chciał. Mi jednak jak na książkę w takim temacie zabrakło ognia.
Historia zdaje się błaha, Ot poznajemy podstarzałego rockman-menela, który kocha AC/DC i otrzymuje moc błyskawicy. Pierwsze skojarzenie - będzie się działo, dziewice zapłaczą, a heretycy zawyją. Nic z tych rzeczy. Akcja toczy się powoli i jest delikatna jak zaloty podrostka, a nie wykwintna jak bajer starego wyjadacza.
Sam Tytułowy Dreszcz jest srogi. Ma potencjał, jednak odnosi się wrażenie, jakby bal,się go użyć. Może to już wiek? Chociaż może ja powinienem wrócić z death metalu do glam rocka?
Rozumiem autora, gdyż nie chciał przegiąć, albo wręcz pójść w ślady "Kłamcy", który ma chyba więcej rockowego zacięcia niż Dreszcz. Pragnął stworzyć powieść przyjemną i relaksującą i to mu się udało. Wydaje mi się, że cały marketing towarzyszący premierze zaszkodził tej książce, gdyż nadawał jej więcej srogości niż sama miała. Jak dla mnie - mało rocka, mało alkoholu i mało kebaba.
Nie chcę jednak pominąć, że jest to książka ciekawa, przyjemna do poczytania i miejscami rubaszna. Czy warto przeczytać? Lubię powieści Jakuba Ćwieka i powiem, że tak, szczególnie, że dla ludzi, którzy nigdy nie przeżyli porządnego pogo, koncertu black metalowego albo picia taniego wina okraszonego siarką jak wulkan ławą, będzie ona naprawdę zacna, z interesującym bohaterem i ciekawą fabułą.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Metal-hero

Ocena:
Autor:
Data:
Nie jestem wielką fanką Ćwięka. "Kłamcę" lubię, "Chłopców" nie strawiłam.
Tutaj... nie jest tragicznie. Fanką metalu też niestety nie jestem - a wydaje to się być jedyna grupa będąca targetem książki. Dla "niefanów" ciągłe wciskanie długich fragmentów piosenek z opisami jakie to są super i świetnie pasują do sytuacji raczej nie będzie ekscytujące.
Ogólnie czyta się całkiem przyjemnie. W miarę interesująca, nieźle napisana. Całkiem przyjemne czytadło ... Ale szału nie ma. Drugi tom nieco bardziej wciągający. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena