Koszyk 0
Opis:
„Co się zdarzyło w hotelu Gold” to współczesny kryminał z historią miłosną w tle albo – jeśli ktoś woli – opowieść o miłości z wątkiem kryminalnym. A wszystko podszyte lekką ironią. Bohater powieści, historyk Antoni Topola, wydaje się tak samo niepozorny jak jego imię i nazwisko. Przekroczył czterdziestkę, jest w trakcie rozwodu, ma kłopoty ze zrobieniem habilitacji. Nawet romans z profesor Szymulą to raczej jedynie spełnianie erotycznych zachcianek kobiety ... Wyjazd na kongres naukowy do Wiednia w zastępstwie swojego mentora też nie jest szczytem marzeń Antoniego. Nie wie on jednak, że wydarzenia, jakie rozegrają się w tytułowym hotelu Gold, każą mu spojrzeć na siebie inaczej i odmienią jego życie. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Grzegorz Kozera
  • 2014
  • 256
  • 195
  • 125
  • 978-83-64184-08-6
  • 9788364184086
  • ZBE83

Recenzje czytelników

bez zachwytu

Ocena:
Autor:
Data:
Pan Kozera nie jest na pewno początkującym pisarzem. W swoim dorobku ma już parę powieści, poza tym pisze również tomiki z wierszami. Można więc stwierdzić, że jest pisarzem wielodziedzinowym. To zachęciło mnie do zapoznania się bliżej z jego książką.

W powieści poznajemy wykładowcę, historyka i pisarza w jednej osobie – Antoniego Topolę. Główny bohater wydaje się być zwyczajnym zwykłym szarym człowiekiem. Dotykają go znane nam wszystkim problemy, miłosne rozterki ... chęć porzucenia uczelnianego życia i zajęcia się pisarstwem, poświęcenie się temu, co się kocha. Ot normalne życie. Z Antonim poznajemy się bliżej, gdy zostaje wyznaczony przez swojego przełożonego, profesora Jareckiego, do wyjazdu na kongres do Wiednia. Dzięki temu poznajemy jedną z pasji Topoli jaką jest zainteresowanie tematyką Holocaustu i prześladowania Żydów podczas wojny. Na wiedeńskim kongresie Antoni ma wygłosić artykuł, napisany przez Jareckiego, właśnie na ten temat. Nie jest być może to szczytem jego marzeń, ale wykładowca zgadza się pojechać do Wiednia i wypełnić powierzone mu zadanie. Gdy już szczęśliwie dociera na miejsce, nie dane będzie zaznać mu spokoju i uniknąć kłopotów. Podczas pierwszej nocy w hotelu Gold Topola słyszy krzyki, wychodząc na korytarz zauważa wybiegającą z pokoju obok kobietę. Postanawia zobaczyć cóż mogło ją tak przerazić i zauważa martwego mężczyznę. Od tej chwili wiele rzeczy się zmieni, przede wszystkim dla naszego głównego bohatera. W międzyczasie poznajemy drugą z pasji Antoniego, a mianowicie miłość do malarstwa. Kupno obrazów jest jednym z jego hobby. Żeby nie było nudno dodam jeszcze, że śmierć tajemniczego mężczyzny będzie powiązana również z uwielbianą przez Topolę sztuką. Jeżeli chcecie dowiedzieć się co było dalej i jak rozwija się akcja, przeczytajcie!

Moim zdaniem książka jest napisana dobrym językiem, czyta się ją bardzo szybko. Mnie wystarczył jeden wieczór. Oczekiwałam jednak po niej czegoś więcej, pozostał mi duży niedosyt. Wątek kryminalny według mnie jest potraktowany nieco po macoszemu. Bardzo dużo za to jest wzmianek o historii, Holocauście, gnębieniu Żydów podczas drugiej wojny światowej. Z drugiej strony duża część jest też poświęcona malarstwu i sztuce. Na pewno książka spodoba się bardziej osobom, które przepadają za taką tematyką. W mojej ocenie po książkę warto sięgnąć, natomiast nie zachwyciła mnie ona.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Co się zdarzyło w hotelu Gold? GRZEGORZ KOZERA

Ocena:
Autor:
Data:
Antoni Topola, historyk zajmujący się przede wszystkim badaniami nad Holocaustem, jest szarym, całkiem zwyczajnym i przeciętnym człowiekiem. Ani ambitnym, ani przebojowym na polu kariery zawodowej, zupełnie bezbarwnym na polu życia prywatnego. Ot, jeden z wielu. Kiedy profesor Jarecki z przyczyn zdrowotnych nie może jechać na kongres naukowy do Wiednia, ten wątpliwy zaszczyt przypada właśnie w udziale Topoli, który ma odczytać referat profesora ... Nie mając innego wyjścia Antoni udaje się w podróż samochodem, rezygnując zdecydowanie z przelotu samolotem z uwagi na awiofobię.
Wszyscy członkowie kongresu zakwaterowani zostają w hotelu Gold, gdzie między innymi stacjonuje grupa aktorów filmów pornograficznych oraz młoda Polka, Magda, nieustannie oczekująca na przyjazd męża. I kiedy pierwszej nocy doktor Topola słyszy przerażający kobiecy krzyk, a następnie odnajduje zwłoki mężczyzny, staje się pierwszym podejrzanym w śledztwie prowadzonym przez austriacką policję. Czy słusznie? Czy to możliwe, żeby naukowiec mógł zboczyć z praworządnej drogi? Co zdarzyło się w hotelu Gold?
Całość recenzji http://ksiazkapolapkach.eu/sie-zdarzylo-hotelu-gold-grzegorz-kozera/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena