Koszyk 0
Opis:
Nigdy do końca niewyjaśniony zamach na Jana Pawła II od wielu lat rozpala wyobraźnię badaczy i zwykłych śmiertelników. Ostatecznie przecież Ali Aca mógł być tylko narzędziem w rękach o wiele potężniejszych ludzi, a nie szalonym islamistą… Jest 28 września 1978 roku. Po niespełna 33 dniach pontyfikatu umiera papież Jan Paweł I. Wpływowy amerykański polityk polskiego pochodzenia dostrzega szansę, która stanęła przed zniewoloną wschodnią Europą, a przede wszystkim jego ojczyzną ... Jest nią możliwość wyboru Polaka na biskupa Rzymu i tym samym wpływania na wolnościowe dążenia Polaków jak i innych zniewolonych narodów. Rozpoczyna się bezprecedensowa, tajna akcja dyplomatyczna, której celem jest przekonanie Kolegium Kardynalskiego o słuszności dokonania takiego wyboru. Po 456 latach dominacji włoskich purpuratów na Piotrowym tronie zasiada biskup z nadwiślańskiego kraju. Rosja sowiecka od razu dostrzega wynikające z tego faktu niebezpieczeństwa dla całego bloku wschodniego. Przywódca tego kraju podejmuje decyzję, której efekty świat miał poznać 13 maja 1981 roku na placu św. Piotra w Rzymie. Książka oparta na faktach, a także dogłębnej analizie wydarzeń pozwalających wskazać organizatorów zamachu na papieża. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Marcin Sobecki
  • 2014
  • 310
  • 195
  • 125
  • 978-83-7942-439-9
  • 9788379424399
  • ZBOCQ

Recenzje czytelników

sensacyjna

Ocena:
Autor:
Data:
Wiek XX skrywa wiele tajemnic, które do dziś nie zostały wyjaśnione. Marcin Sobecki w swoich książkach bardzo przekonująco nakreśla nam możliwe rozwiązanie kolejnej z nich. Tym razem zostajemy wprowadzeni w świat, w którym dwie siły polityczne ścierają się przez wyznaczanie linii wpływów. Zbigniew Brzeziński, specjalista do spraw polityki z krajami wschodu w Stanach Zjednoczonych staje się motorem ciągu wydarzeń. Wszystko to przez śmierć Jana Pawła I i możliwość zastąpienia go kandydatem ... który wywoła bunt w rodakach.
Poczynania Karola Wojtyły z lat młodości, zbyt intensywne patrzenie polskim władzom na ręce umazane krwią ofiar komunizmu sprawia, że władze Polski Ludowej wymuszają na kardynale Stanisławie wyszyńskim wysłanie zdolnego kapłana do Rzymu. Uszczęśliwione pozbyciem się problemu budzą się ze snu dopiero w chwili wyboru. Jak do tego doszło? Marcin Sobecki w „Anatomii spisku” przedstawia bardzo wiarygodny ciąg zdarzeń, w których wykorzystano słabości Kościoła katolickiego, podkopano wpływy KGB i pozwoliło uwierzyć uciemiężonym totalitaryzmem Polakom, że ich przyszłość może być inna. Intensywne zmiany w postawach społeczeństwa podległego wymuszają na dostojnikach Związku Radzieckiego na uknuciu spisku, który nie może wskazać ich jako sprawców zamachu na nowym Papieżu.
Marcin Sobecki po raz kolejny w swojej książce łączy prawdę i fikcję. Czytając o wydarzeniach, chcemy dalej je odkrywać. Samo zakończenie wydarzeń jest tu mało istotne. Bardziej liczy zaproponowany ciąg zdarzeń, licznych powiązań, które z perspektywy autora stają się dla nas oczywiste.
„Anatomia spisku” to kolejna bardzo dobrze napisana książka autora, który z wykształcenia jest prawnikiem. Świetnego warsztatu pisarskiego ubranego w interesującą historię mogą się uczyć wszyscy, którzy chcą stawiać pierwsze kroki w literaturze. Wyjątkowa dyscyplina słowa bardzo rzadka u wielu autorów sprawia, że książki Sobeckiego czyta się jednym tchem. Kolejna jest tylko potwierdzeniem tego, że warto będzie sięgnąć po następne.
Książkę polecam wszystkim, którzy lubią wchodzić w świat spisków, alternatywnych historii, opowieści szpiegowskich i stylu pisarskiego zbliżonego do narracji, z jaką mamy do czynienia w przygodach Jamesa Bonda autorstwa Iana Fleminga.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena