Złodziej tożsamości. Historia prawdziwa

Michael Finkel

Złodziej tożsamości. Historia prawdziwa

7.1

(67 ocen) wspólnie z

35,00 zł

2406

 

Ukradziona tożsamość, okrutne zbrodnie - historia relacji między dziennikarzem a mordercą.
Michael Finkel snuje urzekającą opowieść o morderstwie, miłości i oszustwie.
Historia ma swój początek w lutym 2002 roku, kiedy reporter z Oregonu skontaktował się z dziennikarzem „New York Times Magazine”, Michaelem Finkelem, i przekazał mu sensacyjną wiadomość. Młody, wybitnie inteligentny mężczyzna, Christian Longo, widniejący na liście dziesięciu najbardziej poszukiwanych osób za wymordowanie całej swojej rodziny, został ostatnio ujęty w Meksyku, gdzie podawał się za Michaela Finkela z „New York Timesa”.
Finkel stara się ustalić, co naprawdę stało się z rodziną Longo, a jego poszukiwania przemieniają się z pracy stricte reporterskiej w psychologiczną zabawę w kotka i myszkę – czasami bezwzględnie szczerą, kiedy indziej chytrze podstępną. Upór Finkela przyniesie efekt – Longo, oszukujący przez całe życie, ostatecznie mówi mu to, do czego nigdy nie przyznałby się w sądzie – wyznaje całą prawdę. Albo przynajmniej tak się zdaje.
Chciałem nienawidzić książkę Michaela Finkela, ale zamiast tego pokochałem ją. Fascynująca, chwilami zabawna, często bardzo dziwna. Ta budząca zachwyt proza - dziennik opisujący tajemnicze morderstwo i wyznanie winy – jest po prostu niesamowita od pierwszej do ostatniej strony.
Jeffrey Toobin, starszy analityk prawny CNN i etatowy autor „New Yorkera”.
Przenikliwa i pasjonująca... na każdej stronie znajdujemy rozbrajającą szczerość.
„Publishers Weekly”

Prószyński Media
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-806-9080-6

Liczba stron: 392

Prószyński Media

Format: 130x200mm

Cena katalogowa: 35,00 zł

Tłumaczenie: Bogumiła Nawrot