Wierszykarnia

Danuta Wawiłow

Wierszykarnia

8.0

(36 ocen) wspólnie z

22,88

 

Najbardziej znany i uwielbiany zbiór wierszy i bajek Danuty Wawiłow w nowej odsłonie! Wydanie zostało wzbogacone niezwykłymi ilustracjami Joli Richter-Magnuszewskiej. Czytelnik znajdzie tu najpopularniejsze wiersze i bajki pisarki, takie jak „Daktyle”, „O rupakach”, „Moja siostra królewna”, „Szybko!”, „Bajka o stu królach Lulach” i wiele, wiele innych. Idealny prezent dla dzieci małych i dużych!
Danuta Wawiłow (1942–1999) – autorka dziecięca, poetka, tłumaczka. Często pisali razem z nią mąż Oleg Usenko i córka Natalia Usenko. Wiedziała od zawsze, co będzie robić, kiedy dorośnie – w wieku ośmiu lat zaczęła prowadzić dziennik, który towarzyszył jej przez całe życie; założyła również specjalny zeszyt, w którym notowała tytuły swoich przyszłych książek. Do najbardziej znanych utworów Danuty Wawiłow należą „Rupaki”, „Wędrówka”, „Bajka o stu królach Lulach”, „Strasznie ważna rzecz”, „Trójkątna Karolina”, „Szybko!”, a także książeczki wydane w serii „Poczytaj mi, mamo”, czyli m.in. „Ten dziwny Eryk”, „Chcę mieć przyjaciela” czy niezapomniane „Daktyle”. Pisarka w nadzwyczajny sposób rozumiała świat dzieci, ich poczucie humoru i emocje, traktowała swoich czytelników z szacunkiem i ogromną sympatią. Poruszała kwestie odrzucenia i nietolerancji, rywalizacji, niezrozumienia i osamotnienia. Jej utwory nierzadko mają realistyczne tło – w każdym podwórkowym trzepaku, wyprawie do lasu czy deszczowym widoku za oknem Danuta Wawiłow, podobnie jak jej bohaterowie, dostrzegała przygodę.
Jola Richter-Magnuszewska – maluje, rysuje, wycina i wykleja ilustracje do książek, podręczników i czasopism dla dzieci, używając technik manualnych. Bardzo lubi swoją pracę. Czasem tak bardzo, że ilustrowane postacie śnią jej się po nocach. Mieszka w Beskidzie Niskim z synami, mężem, kotami, psami i do niedawna z kurami. Wspólnie prowadzą pracownię Z Innej Bajki, uprawiają ogródek, pieką chleb, robią sery i cieszą się ze świętego spokoju.

Nasza Księgarnia
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-06-13

ISBN: 978-83-101-3049-5

EAN: 9788310130495

Liczba stron: 160

Format: 17.0x22.0cm

Cena detaliczna: 36,90 zł

Komentarze nie są potwierdzone zakupem