Testamenty

Margaret Atwood

Testamenty

39,90 zł

2416

 

NAJGŁOŚNIEJSZA I NAJBARDZIEJ WYCZEKIWANA POWIEŚĆ 2019 ROKU JUŻ W POLSCE!

Wielki powrót Margaret Atwood po ponad trzydziestu latach i to w jakim stylu! Nagrodzona Bookerem najnowsza powieść stanowiąca kontynuację „Opowieści Podręcznej” zjednała sobie wielu fanów na całym świecie.

„Zawsze mówiłam „nie”, gdy proszono mnie o napisanie drugiej części. Ale jako że zaczęliśmy zbliżać się do Gileadu, zamiast się od niego oddalać, ponownie to przemyślałam” – powiedziała autorka w dniu premiery.

Minęło 15 lat od wydarzeń z „Opowieści Podręcznej”, sytuacja w Republice pogarsza się z każdym miesiącem, brakuje jedzenia, dzieci rodzą się chorowite i zdeformowane, a Podręczne umierają. W tym pełnym okrucieństwa świecie żyją obok siebie bezwzględna ciotka Lidia oraz młodziutka Agnes, przygotowywana do roli Podręcznej. Daisy mieszkająca w Kanadzie obserwuje ich losy z dystansu. Co czeka mieszkańców Gileadu, jak wyglądać będzie świat, który po sobie pozostawił?

„Książka, którą musisz przeczytać”
Sunday Telegraph

„Margaret Atwood w najwyższej formie”
The Guardian

Wielka Litera
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-803-2429-9

Tytuł oryginalny: The Testaments

Liczba stron: 464

Wielka Litera

Format: 135x205mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Paweł Lipszyc

Spotkanie z autorką książki

Daria Munik

Testamenty

Trzymająca w napięciu książka, w której autorka ukazuje nam obecną sytuację z perspektywy trzech różnych narratorek, wszystko to daje nowe światło na Gilead, jego poczatki oraz sytuacje obecną, ale także na to to wszytsko wygląda z perspektywy Kanday chociażby, gdyż tam wychowje się bohaterką, którą poznajemy jako Daisy.

Myślę, że to książka równie dobra jak "Opowieść Podręcznej" mnie nie rozczarowała, a szczerze miałam wielkie wątpliwości, w którym kierunku pójdzie Atwood. 

Weronika T.

Niepokojąco dobra

Książkę czytałam z zapartym tchem, dokładnie tak jak czytałam "Opowieść Podręcznej", ale powiedzmy sobie szczerze - historia nie jest jedną z tych, do których chce się wracać co jakiś czas. Każdy kto czytał Opowieść Podręcznej lub widział serial doskonale będzie wiedział o czym mówię.

Historia mroczna, niepokojąca, momentami sarkastyczna i cyniczna, ale przede wszystkim przerażająca. Po "testamentach" potrzebuję zdecydowanie przerwy i muszę powrócić do czegoś lżejszego i mniej dołującego, nie mniej jednak - polecam "Testamenty"

Anita Ryżecka

Wielki, genialny powrót

Rewelacyjna książka Atwood, jestem pod wilkim wrażeniem, że w ogóle podjęła się kontynuacji, jak sama stwierdział, przez bardzo długi czas nie chciała i wzbraniała się przed tym. Dla czytelników, to zdecydowanie powód do radości.

Uważam, że "Testamenty" jest książką równie dobrą do "Opowieść Podręcznej", Gilead się sypie, gnije od środka, nic nie trzyma się już kupy (czy kiedykolwiek trzymało?). To kolejna mroczna, niepokojąca wręcz opowieść o świecie, który powinien być fikcją i nigdy nie powinien się nigdzie wydarzyć. 

Zdecydowanie polecam, fani "Opowieści..." powinni być zadowoleni z kierunku w jakim poszła Atwood i jak kieruje losami bohaterów. 

Cena pakietu

79,80 zł

4810

Cena pakietu

79,80 zł

4810