Sygnały uspokajające Jak psy unikają konfliktów

Turid Rugaas

Sygnały uspokajające Jak psy unikają konfliktów

8.1

(352 ocen) wspólnie z

24,90 zł

1599

 

"Mój pies jest tak mądry, że tylko mówić nie umie" - jakże często zdanie to pada z ust ludzi, którym wydaje się, że doskonale znają swojego pupila.
Tymczasem nic bardziej błędnego - nasz pies „mówi”! Wprawdzie nie w znaczeniu werbalnym, za to posiada wrodzoną umiejętność posługiwania się rozwiniętym systemem sygnałów mowy ciała. Za ich pomocą komunikuje się nie tylko z innymi psami, ale również z istotami spoza swojego gatunku. Znajomość sygnałów uspokajających, jak je nazwa a Turid, ułatwi nam wzajemne zrozumienie, nie tylko na placu szkoleniowym, ale przede wszystkim w życiu codziennym. Pozwoli nam poznać pasjonujący świat psów.

Dzięki ludziom takim jak Turid Rugaas zaczynamy w prawdziwy sposób komunikować się z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. „Tradycyjne” metody tresury opierające się na stosowaniu siły i wymuszaniu podporządkowania się naszej woli, ustępują dziś miejsca metodom pozytywnym, polegającym na współpracy z psem, wzajemnym zrozumieniu i szacunku. Jedno jest pewne. Po przeczytaniu tej książki już nigdy nie spojrzymy na psa w ten sam sposób, co do tej pory.

Galaktyka
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-757-9067-2

Tytuł oryginalny: Pa talefot med. Hunden

Liczba stron: 87

Format: 140x200mm

Cena katalogowa: 24,90 zł

Tłumaczenie: Kliber Grossman Monika