Słońce i cień

Ake Edwardson

Słońce i cień

24,99 zł

1647

 

Inspektor Erik Winter przebywa na południowym wybrzeżu Hiszpanii. Ale nie na wakacjach. Pojechał tam odwiedzić ojca, który leży na oddziale intensywnej opieki w miejscowym szpitalu po ostrym ataku serca. Trudne dni w słońcu pozwalają Erikowi Winterowi zastanowić się nad własnym życiem przyszłością - za trzy miesiące nadchodzi nowe millennium, jemu wkrótce stuknie czterdziestka, a narzeczona oczekuje ich wspólnego dziecka.

Tymczasem w Göteborgu na zachodnim wybrzeżu Szwecji dochodzi do podwójnego morderstwa. Kiedy Winter wraca do miasta, wraz z kolegami musi rozwikłać zagadkę, której rozwiązanie wydaje się z każdym krokiem coraz okropniejsze. Od samego początku morderca dał policji coś w rodzaju "przewodnika". Kiedy zagrożenie sięga rodziny Wintera, inspektor zdaje sobie sprawę, że to śledztwo jest o wiele bardziej złożone, niż ktokolwiek się spodziewał, i że od samego początku był częścią tej makabrycznej gry.

"...Edwardson przykuwa uwagę czytelnika sugestywnymi mistrzowskimi podpowiedziami. "Słońce i cień" to książka, która kusi, by ją przeczytać (...) międzynarodowej klasy (...) Tuż przed lekturą "Słońca i cienia" skończyłem najnowszą powieść kryminalną Elisabeth George, również psychologiczną i ambitną literacką. Mogę tylko powiedzieć, że słynna koleżanka może, co najwyżej czyścić buty Edwardsonowi!"

Jan Ceder, "GT""...napięcie rośnie powoli, książka jest subtelna, sugestywna i pewnie napisana..."

Nils Schwartz, "Expressen"

Czarna Owca
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania:
2016-05-20

ISBN: 978-83-801-5381-3

Tytuł oryginalny: Sol och skugga

Liczba stron: 464

Czarna Owca

Format: 120x187mm

Cena katalogowa: 24,99 zł

Tłumaczenie: Alicja Rosenau

Rok wydania: 2016

Cena pakietu

64,89 zł

4041

Cena pakietu

79,89 zł

4941

Cena pakietu

64,89 zł

4041

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka