Rudowłosa

Orhan Pamuk

Rudowłosa

39,90 zł

2703

 

Pełna tajemnic powieść o ojcach i synach, która pokazuje, że od przeszłości nie da się uciec. Okolice Stambułu, upalne lato roku 1986. Ojciec nastoletniego Cema z powodów politycznych zostaje zamknięty w więzieniu, chłopak – chcąc opłacić kursy przygotowujące do egzaminów wstępnych na studia – musi znaleźć pracę. Zatrudnia się jako pomocnik mistrza studniarskiego. Pewnego wieczoru, gdy mistrz i nastolatek – których relacja coraz bardziej zaczyna przypominać tę łączącą ojca i syna – wyruszają do pobliskiego miasteczka Öngören, Cem poznaje rudowłosą aktorkę teatralną i obsesyjnie się w niej zakochuje. Chłopak nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że całe to lato – ludzie, których w tym czasie poznał, historie, które usłyszał – oraz Rudowłosa na zawsze zmienią jego życie…
„Pamuk po mistrzowsku zestawia Wschód z Zachodem, tradycję z nowoczesnością, siłę baśni z nieuchronnością realizmu. Jak zawsze, autor zręcznie radzi sobie z niełatwym materiałem, a rezultaty jego pracy są zarazem intrygujące i piękne”.
„Booklist”
„Ta historia o miłości i śmierci jest mocno zakorzeniona w micie Edypa, ale dzięki mistrzowskiej sztuce snucia opowieści każdy z bohaterów wydaje nam się świeży, zaś obrazki ze współczesnej Turcji – prawdziwe”.
„Mail on Sunday”
„Rudowłosa jest dziełem aluzyjnym, urzekającym i perfekcyjnie pokierowanym”.
„The Wall Street Journal Europe”

Literackie
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-080-6523-5

Tytuł oryginalny: Kirmizi Saçli Kadin

Liczba stron: 316

Format: 145x207mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Piotr Kawulok

Spotkanie z Orhanem Pamukiem

Cena pakietu

79,80 zł

5097

Cena pakietu

94,80 zł

5997

Cena pakietu

79,80 zł

5097

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka