Respect. Życie Arethy Franklin

David Ritz

Respect. Życie Arethy Franklin

54,90 zł

3302

Jedna z z najlepszych książek muzycznych 2014 roku

Monumentalna, nieocenzurowana biografia Arethy Franklin stworzona przez jednego z najbardziej znanych biografów świata muzyki.

David Ritz przygotowywał się do napisana tej książki niemal czterdzieści lat. Prowadził długie rozmowy z gwiazdą, jej rodzeństwem i współpracownikami. Dzięki temu powstała jedyna pełna, a przede wszystkim odbrązowiona opowieść o królowej soulu. Za maską diwy XX wieku dostrzegamy opuszczoną córkę, nastoletnią matkę, kobietę zmagającą się z uzależnieniami i zmianami nastroju oraz piosenkarkę ponad wszystko pragnącą sławy, raz za razem uparcie i mimo kłopotów odnajdującą drogę do zwycięstwa.

To także obraz środowiska gospel, soulu czy R’n’B, o którym opowiadają między innymi Smokey Robinson, Ray Charles, Luther Vandross, Jerry Wexler, BB King.

Respect została uznana za jedną z najlepszych książek muzycznych 2014 roku przez magazyn „Rolling Stone”.

Czarne
Oprawa twarda

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-8049-126-7

Liczba stron: 536

Czarne

Format: 13.3x21.5 cm

Cena katalogowa: 54,90 zł

Tłumaczenie: Dobromiła Jankowska

Rok wydania: 2015

Gavin Edwards, „Rolling Stone”

"Ritz przygotowywał się całe życie, by napisać tę książkę [...]. Poznanie szczegółów skomplikowanego i czasami bolesnego życia Arethy Franklin pomaga lepiej zrozumieć ból i namiętność wypełniające jej muzykę."

Nate Chinen, „The New York Times”

""Respect" będzie uważana za jedno z największych osiągnięć Ritza."

Jim Farber, „New York Daily News”

"Odkrywczy i najbardziej wyczerpujący portret Królowej."

„People”

"Uczciwe, nieugrzecznione spojrzenie na niewiarygodnie utalentowaną, ale wymagającą diwę."

„Kirkus Reviews”


"Szczery i pełny szacunku portret prawdziwej diwy, stworzony przez pisarza, który czuje moc jej sztuki."

„Rolling Stone”"Niezwykle złożony obraz muzyki i burzliwego życia Arethy Franklin."

Charles Keil

"Ta książka przewyższa klasyczne już dzieło Davida Ritza o Marvinie Gaye’u. "Respect" będą czytały następne pokolenia pragnące zrozumieć naszą kulturę muzyczną. Ritz zasługuje na nagrodę za całokształt swojej pracy – najpełniejszą soulową kronikę muzyki amerykańskiej."

Joel Selvin

"Monumentalna biografia największej soulowej wokalistki napisana przez wielkiego Davida Ritza, powiernika całego pokolenia gwiazd soulu. [...] To jest gość. A to jest TA książka."

Ben Sidran

"Ritz opowiada historię geniuszu, niedostosowania i ślepej ambicji, opisuje świat triumfów i tragedii o niemal mitycznych rozmiarach. Doskonale czyta się tę naprawdę heroiczną biografię – szczerą, czułą, pozbawioną tematów tabu."

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka