Pamięć nieulotna

Edward Snowden

Pamięć nieulotna

44,99 zł

3146

 

Edward Snowden to były agent Centralnej Agencji Wywiadowczej(CIA) oraz pracownik kontraktowy Agencji Bezpieczeństwa Narodowego(NSA) który w 2013 roku odszedł z amerykańskiego wywiadu i zaszokował świat informacjami ,iż rząd Stanów Zjednoczonych w tajemnicy pracuje nad metodami przechwytywania i rejestrowania wszystkich e-maili, wiadomości tekstowych oraz rozmów telefonicznych.
Działanie to spowodowało by powstanie systemu masowej inwigilacji na niesłychaną skalę. Nikt nie mógł by czuć się anonimowy, rząd miałby wgląd w życie prywatne każdego.

Snowden po sześciu latach postanawia opowiedzieć o tym jak pomagał tworzyć ten system oraz jak kryzys sumienia skłonił go do trudnych życiowych decyzji.
Książka napisana jest z bezlitosną szczerością, pokazuje nasze miejsce w świecie ery cyfrowej która nie tylko wspaniałe możliwości ale także zagrożenia..

Insignis Media
Broszurowa ze skrzydełkami

Data pierwszego wydania:
2019-09-20

ISBN: 978-83-663-6015-0

Tytuł oryginalny: Permanent Record

Liczba stron: 432

Format: 140x210mm

Cena katalogowa: 44,99 zł

Tłumaczenie: Jóźwiak Michał, Strąkow Michał, Jóźwiak Bożena

Zapowiedź książki

Michał Garlicki

daje do myślenia

Historia Edwarda Snowdena była bardzo głośna swego czasu, dlatego gdy tylko dowiedziałem się o tym ,że planuje on napisać tą książkę to wiedziałem, że będę musiał ją mieć. Snowden opisuje w tej książce swoją historię od dzieciństwa ,pokazując dlaczego zainteresował się on w ogóle tym światem, początki przygody z informatyką , czasy młodzieńcze oraz dorosłość gdzie zaczął pracę w CIA i NSA.
Według Snowdena agenci mogli bez żadnych problemów podsłuchiwać, a nawet podglądać światowych polityków, odkrywając ich sekrety.. jednak inwigilacja nie kończyła się jedynie na nich. Agenci mogli podsłuchiwać tak naprawdę każdego człowieka na świecie.. Książka warta do przeczytania dla każdego, nie tylko dla osób siedzących w tym temacie.

Jakub Okrajni

polecam

Dzięki tej książce możemy zobaczyć jakie straszne nastały czasy oraz jak daleko sięga inwigilacja. Nie dotyczyła ona jedynie osób znanych, bogatych czy polityków, dotyczyła i dotyczy każdego z nas. Tak naprawdę nikt nie może czuć się bezpieczny. Edward Snowden stara się niejako usprawiedliwiać swoje zachowanie, pokazując swoją historię od czasów dzieciństwa gdzie zafascynował się on technologią poprzez ojca który się nią zajmował, aż do czasów teraźniejszych. Książka jest naprawdę warta przeczytania, skłania do przemyślenia tego jak dużo świat może się o nas dowiedzieć.

Dawid Kot

bardzo ciekawy temat

Książka ta jest niejako próbą usprawiedliwienia się Snowdena, opowiada on w niej swoją historię od czasów gdy zafascynowała go technologia którą zajmował się jego ojciec aż do teraźniejszych czasów gdzie opisuje dlaczego postanowił on ujawnić rządowe informacje. Snowden pokazuje jakie nastały trudne czasy, gdzie każdy nasz ruch może zostać skontrolowany. Sądzę,że tą książkę powinien przeczytać każdy kogo interesuje temat technologii i tego w jaki sposób działa nasz świat.

Cena pakietu

89,89 zł

5840

Cena pakietu

84,89 zł

5540

Cena pakietu

84,89 zł

5540

Cena pakietu

89,89 zł

5840

Cena pakietu

91,89 zł

5960