Opowieść Podręcznej

Margaret Atwood

Opowieść Podręcznej

49,90 zł

3019

 


Najpopularniejsza powieść Margaret Atwood, w nowym, ekskluzywnym wydaniu! Duży format, twarda oprawa i obwoluta z tasiemką - to wszystko w specjalnej edycji! Opowieść podręczna to przeszywająca antyutopia o dramacie kobiet, która stała się podstawą dla wybitnego serialu. Freda jest Podręczną w Republice Gilead, może opuszczać dom swojego Komendanta i jego Żony tylko raz dziennie i to na targ, gdzie wszystkie napisy zastąpiono obrazkami, ponieważ Podręcznym zabroniono czytać. Co miesiąc musi pokornie leżeć i modlić się, by jej zarządcy udało się ją zapłodnić. Obecne jest zjawisko malejącego przyrostu naturalnego i jedynie ciężarne podręczne są cokolwiek warte. Freda zachowała wspomnienia, które na obecną chwilę wydają się niemal nierealne, kobieta pamięta swojego kochającego męża, z którym wychowywali córeczkę, kobieta miała pracę, własne pieniądze i nikt nie zabraniał jej mówić. Tego świata już nie ma… Teraz reżim i ortodoksja są jedynym prawem.

Wielka Litera
Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-803-2439-8

Tytuł oryginalny: The Handmaid's Tale

Liczba stron: 368

Wielka Litera

Format: 155x235mm

Cena katalogowa: 49,90 zł

Tłumaczenie: Zofia Uhrynowska-Hanasz

Barbara Opuszko

Opowieści podręcznej

Uwielbiam sięgać po literaturę kreślącą pogląd na przeszłość. Plus dodatkowo cenię sobie bardzo autorów, którzy nie owijają w przysłowiową bawełnę, byleby nie zniechęcić czytelnika. W tym wypadku autorka spisała się rewelacyjnie, przedstawiła dramatycznie trudny temat, nie bała się go i zrobiła to w najlepszy z możliwych sposobów. Książka niepokoi, jest do bólu brutalna i bezwzględna, dokładnie taka jak świat, w którym przyszło żyć Fredzie, głównej bohaterce. Nie mam żadnych uwag.

Marzena Dudek

Obowiązkowa pozycja!

Rzadko zdarza mi się obejrzeć serial, a dopiero później sięgnąć do literatury. Wersja cyfrowa mnie oczarowała, mimo, że przedstawiała tak tragiczną historię, w której kobiety były tak naprawdę nikim. To było naprawdę trudne, poruszało do głębi i nie pozwalało odejść od ekranu mimo wewnętrznego piekła jakie przerzucało się na odbiorce śledząc kolejne losy bohaterów. Okazało się, że przy książce emocje jakie towarzyszyły mi podczas oglądania serialu były niczym... Nie mam słów, autorka popełniła coś nie do opisania. Tę książkę niezależnie czy się oglądało serial czy nie, po prostu trzeba przeczytać!

Malwina Kaczmarczyk

Warto dać jej czas

"Opowieść Podręcznej" nie jest lekką i łatwą książką, umilającą czas pod kocem, na świeżym powietrzu. Czytając tę książkę należy się maksymalnie skupić, by móc odpowiednio wczuć się w klimat wykreowany przez autorkę. Książce należy dać czas, bowiem po być może ciężkich początkach i szoku jaki wywoła, gwarantuję, że jej specyfika wciągnie czytelnika na dobre.