Nieskończoność światów. Kosmiczna inflacja i początek wszechświata

Will Kinney

Nieskończoność światów. Kosmiczna inflacja i początek wszechświata

6.2

(5 ocen) wspólnie z

3094

 

To kosmiczna – w pełnym tego słowa znaczeniu – książka, opowiadająca o Wielkim Wybuchu i kosmicznej inflacji w zupełnie nowy sposób. Autor nie tylko opisuje obecny stan naszej wiedzy, lecz także pokazuje, jak bardzo jest ona niepewna i jak wiele – dzięki rozwojowi teorii i postępom obserwacji astrofizycznych – jeszcze może się w niej zmienić. Podkreśla mocne strony teorii, a także jej słabości, sygnalizuje alternatywne wobec inflacji rozwiązania, dokładając starań, aby tekst był przejrzysty i zrozumiały dla każdego. Uzmysławia czytelnikowi, jak bardzo – mimo wszystkich naszych wysiłków – Wszechświat pozostaje zagadkowy i zaskakujący.

Nieskończoność światów to lektura obowiązkowa zarówno dla tych, którzy zastanawiają się nad początkiem Wszechświata, jak i dla wszystkich, którzy chcą w pełni podziwiać jego tajemnicze piękno.

Will Kinney jest profesorem fizyki na Uniwersytecie w Buffalo. Absolwent Uniwersytetu Princeton i Uniwersytetu Kolorado. W swoich badaniach skupia się na kosmicznej inflacji, a także ciemnej materii i energii.

Prószyński i S-ka
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-829-5382-4

Tytuł oryginalny: An Infinity of Worlds. Cosmic Inflation and the Beginning of the Universe

Liczba stron: 224

Prószyński i S-ka

Format: 142x202mm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Tłumaczenie: Urszula Seweryńska, Mariusz Seweryński

Rok wydania: 2023

Komentarze nie są potwierdzone zakupem