Na progu zła

Louise Candlish

Na progu zła

6.3

(660 ocen) wspólnie z

44,90 zł

2899

 

Pewnego słonecznego popołudnia, do mojego domu położonego na przedmieściach Londynu, właśnie wprowadziła się rodzina. Kupili go, choć nie był na sprzedaż!
To misternie zaplanowana intryga, doskonale poprowadzona narracja, mroczne kłamstwa i sekrety oraz szokujący finał.
„Na progu zła” otwiera przed czytelnikiem bramy do zastraszająco rzeczywistego koszmaru, w który momentalnie burzy pozornie znany porządek świata.

Kiedy Fiona Lawson po powrocie z kilkudniowego wyjazdu spotyka w swoim, wartym kilka mln funtów domu kompletnie obcych ludzi, jest przekonana, że zaszło jakieś fatalne nieporozumienie.
Tylko gdzie podziały się meble i ubrania? Jak to możliwe, że nie ma śladu po całym dorobku jej rodziny?! Roztrzęsiona kobieta na oczach nowych właścicieli próbuje skontaktować się z mężem. Jakby tego było mało, prawdopodobnie i Bram, z którym z którym Fi żyje w separacji, rozpłynął się w powietrzu, a wraz z nim ich synowie. Próbując jakkolwiek dociec o co chodzi w tej absurdalnej sytuacji, Fiona krok po kroku odkrywa przerażające fakty.

Powieść Louise Candlish to porywający thriller psychologiczny o ludziach omamionych chęcią posiadania. Recenzenci są jednogłośni, to zatrważająco realistyczna, zaskakująca i przejmująca do głębi książka. Wciąga bez reszty i napawa trwogą, a niespotykana forma narracji przebija wszystko.

„Trzymający w napięciu, niepokojący i powodujący szybsze bicie serca” – Louise Jensen, autorka „Surogatki” „Od tej książki nie można się oderwać. DOSKONAŁA. Wiarygodna, błyskotliwa i genialnie skonstruowana” – Alice Feeney, autorka „Czasami kłamię” „Doskonały thriller. Zakończenie zwala z nóg” – Washington Post

Muza SA
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-287-1368-0

Tytuł oryginalny: Our House

Liczba stron: 512

Muza SA

Format: 130x205mm

Cena katalogowa: 44,90 zł

Tłumaczenie: Radosław Madejski

Krótki wywiad z autorką

Gabriela Miałek

100/10

Co stało się z życiem Fiony? Dlaczego ktoś wprowadził się do jej domu i gdzie jest jej rodzina? Jak wiele sekretów skrywał przed nią jej mąż? By poznać całą prawdę mamy do przebrnięcia przez aż 500 stron. A gwarantuje, że kiedy dobrniecie do końca, będziecie żałować, że nie ma kolejnych kilkuset. Adrenalina tej książce sięga zenitu, a tętno nawet po jej odłożeniu nie może się uspokoić. Gorąco polecam.

Patrycja Gromny

Niesamowicie wciągająca

Sytuacja w jakiej znalazła się Fi to totalna abstrakcja. Nie wyobrażam sobie jak zachowałabym się na jej miejscu. Wyjazd - jak każdy inny, powrót do domu - jak każdy inny, rodzina, którą w nim zastaje - jak każda INNA, tylko nie jej... Jej mąż nie odbiera, w szkole okazuje się, że jej dzieci zostały przez niego odebrane i również nie ma z nimi kontaktu. Czy to jakiś nieśmieszny żart!?
Z minuty na minutę robiło się coraz gorzej, a miałam coraz większe wypieki na twarzy. Historia niesamowicie wciąga, tym bardziej, że historia, która na pierwszy rzut oka wydaje się być nierealna, jest całkowicie możliwa w prawdziwym życiu.

Hanka Kluczniewska

Rewelacja

Kiedy przeczytałam opis od razu wiedziała, że musze poznać tę historię od początku do końca. Nie zadawałam sobie sprawy, że sama padnę ofiarą intrygi. Jakiej? Otóż nikt nikt nie uprzedził mnie, że zagłębiając się w lekturę zapomnę o całym świecie. Poważnie, można by mnie wynieść z domu z całym sprzętem, a ja tak wciągnięta w „Na progu zła" nie zorientowałbym się :D Rewelacyjna książka!