Matki i córki

Ałbena Grabowska

Matki i córki

7.6

(1985 ocen) wspólnie z

37,91 zł

2299

 

Prababka, babka, matka i córka.

Maria podążyła za mężem zesłańcem na Sybir.
Sabina była więźniarką obozu koncentracyjnego Ravensbrück, przebywała na bloku, gdzie dokonywano eksperymentów medycznych na kobietach.
Magdalena straciła ukochanego i samotnie wychowywała córkę w PRL-u.
Lila żyje z piętnem dziecka niekochanego i uwikłanego w tajemnice.
Każda z nich mierzy się z macierzyństwem w innych okolicznościach i dla każdej jest to doświadczenie przełomowe.

Zmagają się z przeszłością i wiją się w teraźniejszości. Zaplątane w trudne relacje, próbują odnaleźć siebie, swoją własną historię i korzenie. Naznaczone traumą i samotnością, wciąż natrafiające na mur kłamstw, niedomówień i sekretów.

Marginesy
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-663-3527-1

Liczba stron: 368

Format: 135x210mm

Cena katalogowa: 37,91 zł

Iga Szpik

Rewelacyjna!

Rewelacyjna! Nie spodziewałam się tego, ale lektura tej książki całkowicie mnie pochłonęła. Napisana pięknym stylem, wprowadza czytelnika w zakamarki trudnej rodzinnej historii, do świata czterech kobiet. Wciągająca i poruszająca. Warta przeczytania.

Sonia Tymowska

To powieść doskonała!

„Matki i córki" przeczytałam z polecenia mojej koleżanki z pracy, która zachwalała mi ją przez kilka dni, i teraz rozumiem dlaczego. To powieść doskonała! Jestem zachwycona talentem pisarskim tej autorki i to z jakim rozmachem potrafiła przedstawić dzieje historii rodzinnej. Na pewno będę polecać ją wszystkim!

Ilona Grabiszyńska

Niesamowita!

Niesamowita! I niesamowicie dobrze napisana. Jestem zaskoczona jak doskonale Ałbena Grabowska potrafiła opisać i Sybir i Ravensbrück i PRL i współczesność, tak że ma się wrażenia stania obok bohaterem i słyszenia ich oddechu... Bardzo polecam wszystkim kobietom, to książka która pokazuje jak wielka drzemie w nas wewnętrzna siła.