III Rzesza popkultury i inne stany

Bartłomiej Dobroczyński

III Rzesza popkultury i inne stany

34,00 zł

2278

 

  Może nie ma już autentycznej kultury, bo nie wpuszczono jej do naszego lokalu z „dor selekszyn”? Zgadzasz się z tym? Wyślij SMS na numer...

Nie sposób uchronić się przed zalewem tandety. Oddajemy do rąk czytelników krytyczny przewodnik po popkulturze, a także instrukcję jej obsługi. Pełne pasji szkice psychologa pomogą odróżnić coś, co jest tylko papką, od wytworu niechby nawet popowej kultury. Autor uważa, że niektóre wartościowe zjawiska są ciągle niedoceniane - na przykład muzyka rockowa.

Książka nie utyskuje na świat, wszak ciągle istnieją na nim fascynujące zjawiska: pisarstwo Wiktora Pielewina, świadome ojcostwo i nieidealistyczna miłość. Oraz Frank Zappa.

Bartłomiej Dobroczyński ma w swoim dorobku takie książki, jak Ciemna strona psychiki (1994), niezwykła publikacja o koncepcjach nieświadomości; New Age (1997), minimonografia duchowego ruchu oraz Orkiestra klubu pomocnych serc, czyli monolog-wodospad Jurka Owsiaka (1999) powstała w wyniku rozmów z liderem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Znak
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2004-03-29

ISBN: 83-240-0421-1

Opracowanie graficzne
Przemysław Dębowski

Liczba stron: 240

Znak

Format: 144 × 205 mm

Cena katalogowa: 34,00 zł

Wybór i układ tekstów: Wojciech Bonowicz