Eichmann w Jerozolimie (2022)

Hannah Arendt

Eichmann w Jerozolimie (2022)

33,49

 

Jeden z najważniejszych głosów na temat natury zła


Dramatyczne dzieje procesu Adolfa Eichmanna, współodpowiedzialnego za Holokaust, które w latach 60. XX wieku Hannah Arendt relacjonowała dla „New Yorkera”. Książka opatrzona słynnym podtytułem zawierającym jedno z najdonioślejszych sformułowań zrodzonych w stuleciu totalitaryzmów: „banalność zła”. Bolesna diagnoza postawiona przez filozofkę jest aktualna aż do dziś – systemowi zagraża każdy, kto myśli samodzielnie i nie podąża ślepo za rozkazami.

Relacja Hannah Arendt to nie tylko znakomity literacko klasyczny reportaż sądowy, lecz także esej o mechanizmie państwa totalitarnego oraz mentalności jego twórców i sług. Autorka, jeden z najwybitniejszych, niezależnych umysłów XX wieku, nie cofa się przed postawieniem pytań o istotę postaw Żydów europejskich w obliczu Zagłady, obiektywnie spoglądając na obie strony procesu. Książka bezcenna dla wszystkich, którzy interesują się historią i polityką XX wieku, a także pogłębioną interpretacją najważniejszych problemów naszych czasów.

Hannah Arendt (1906–1975) – filozofka żydowskiego pochodzenia, jeden z najwybitniejszych umysłów XX wieku, publicystka, teoretyk polityki. Uznawana za przedstawicielkę grona twórców teorii totalitaryzmu.

Znak
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: Trzecie

ISBN: 978-83-240-6538-7

EAN: 9788324065387

Liczba stron: 400

Znak

Format: 140x205mm

Cena detaliczna: 49,99 zł

Tłumaczenie: Adam Szostkiewicz

Rok wydania: 2022

Komentarze nie są potwierdzone zakupem

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka