Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości

Jennifer Wright

Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości

39,90 zł

2415

 

Książka, dzięki której zupełnie inaczej spojrzycie na mroczne chwile w historii… To opowieść napisana z lekkością i humorem, opisująca zmagania z tragicznymi zarazami i bohaterach, którzy próbowali je pokonać.

Czy wiesz, że tak naprawdę może zabić cię wszystko? Czy zdajesz sobie z tego sprawę, że możesz umrzeć od tańca, seksu lub nieodpowiedniej higieny dłoni?

Od zawsze ludzkość zmaga się z epidemiami. Od czasów Imperium Rzymskiego, przez średniowiecze, aż do czasów współczesnych społeczeństwo było nawiedzane przez śmiercionośne plagi. Cholera, gruźlica i dżuma próbowały zabić jak najwięcej osób.

Pewna kobieta zaczęła tańczyć na w centrum Strasburga. Z czasem dołączało do niej coraz więcej osób. W ciągu miesiąca zebrało się 400 tancerzy. Każdy z nich zmarł z powodu ataku serca, wycieńczenia organizmu oraz udarów mózgu. Czy można zatańczyć się na śmierć?

Książki dobre nie tylko w teorii!

Poznańskie
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-665-1734-9

Liczba stron: 344

Poznańskie

Cena katalogowa: 39,90 zł

Wywiad z autorką

Artur Dębski

Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości

Świetna książka, naprawdę!

Autor wykonał pracę godną nagrody. W sposób humorystyczny prezentuje same fakty. Każdy rozdział to inna epidemia. Nie ma tutaj powtarzalności i nudy. Warto przeczytać by poznać trochę historii. Czy naprawdę można umrzeć od niemycia rąk? Jak się okazuje- można.

Zobaczcie jak to było kiedyś. Uczmy się na błędach, nie próbujmy powtarzać historii. 

Andrzej Baran

Polecam

To jedna z najciekawszych i najbardziej wciągających książek jakie miałem okazje przeczytać. Poważnie! Nie mogłem się oderwać od pierwszej do ostatniej strony. Polecam serdecznie!

Agata Paliwoda

Świetna

Sposób w jaki książka prezentuje ubiegłe fakty jest wyjątkowy. Bo komu by się chciało czytać daty i sztywny tekst? "Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości" to książka doskonała. Zarówno uczy jak i bawi, choć w obecnej sytuacji nie wiem czy powinno być mi do śmiechu. Epidemie to problem faktyczny, istniejący i nie można go lekceważyć- co by za jakiś czas nie trzeba pisać o nim nowej książki. Zdrowie jest najważniejsze, ale by nie popaść w paranoję warto sięgnąć po ten tytuł by rozluźnić obecną sytuację. Moim zdaniem książka jest naprawdę świetna!

Cena pakietu

79,80 zł

4809

Cena pakietu

84,80 zł

5109