Ciało nie kłamie

Judy Melinek, T.J. Mitchell

Ciało nie kłamie

39,90 zł

2428

 

Zawód patologa kojarzy się najczęściej z kryminałami, jednak w prawdziwym życiu są ludzie, którzy zajmują się taką właśnie pracą. Jest to jeden z cięższych i szczególnie nieprzyjemnych zawodów świata. Patolog zajmuje się dochodzeniem i rozpoznawaniem przyczyn zgonu lub zabójstwa.

"Ciało nie kłamie" to zapisane wspomnienia patolożki Dr Judy Melinek, która pracowała w nowojorskim biurze naczelnego lekarza sądowego na stanowisku specjalisty medycyny sądowej. Autorka zdradza sekrety z policyjnych taśm, zdaje relacje z oględzin i sekcji zwłok, a także opowiada o wsparciu najbliższych pogrążonych w żałobie.

Jak sama mówi "Żeby mierzyć się ze śmiercią, trzeba kochać życie."

Filia
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-807-5793-6

Tytuł oryginalny: Working dtiff

Liczba stron: 352

Format: 130x200mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Agnieszka Kalus

Wywiad z autorką

Teresa Lipińska

Ciało nie kłamie

Kobiety są z reguły bardziej empatyczne stąd moje ogromne zdziwienie, że Dr Judy jest patolożką. Wydaje mi się, że jest to tym bardziej trudna profesja dla kobiet. Oczywiście sekcja, czy oględziny są niekiedy przerażające, ale spotkania z rodziną zmarłego muszą być przeokropnie trudne. Bardzo wielki szacunek dla kobiety, która musiała wykazać się zawsze w takiej sytuacji opanowaniem, profesjonalizmem i skrupulatnością. Książka dowodzi, że tak właśnie było. Myślę, że warto przeczytać, choć często trudno przebrnąć przez niektóre opisy.

Cecylia Janicka

Ciało nie kłamie

Książka bardzo konkretna. Tematyka kryminalistyczno - medyczna to może niekoniecznie temat dla każdego, jednakże mnie interesuje i ja mogę polecić. Szczegółowe opisy oparte na prawdziwych wydarzeniach. Warto wiedzieć co się będzie działo z naszym ciałem po śmierci. Profesjonalna książka, napisana przystępnym językiem.

Tobiasz Ogórek

Najcięższa praca świata

Dzięki Dr Melinek dowiemy się jak wygląda najcięższa praca świata. Jesteś ciekawy co działo się po atakach na WTC? Czy zbrodnia doskonała istnieje? Jak powiedzieć rodzinie o najgorszym? Zmęczenie fizyczne i psychiczne to konsekwencje pracy patologa. Książkę polecam szczególnie studentom i pasjonatom medycyny.

Cena pakietu

84,80 zł

5122

Cena pakietu

79,80 zł

4822

Cena pakietu

79,80 zł

4822

Cena pakietu

79,80 zł

4822

Cena pakietu

79,80 zł

4822

Cena pakietu

76,80 zł

4642

Cena pakietu

84,80 zł

5122