Bronisław Komorowski Człowiek pełen tajemnic Teraz można o tym mówić

Yaroslav Just

Bronisław Komorowski Człowiek pełen tajemnic Teraz można o tym mówić

 

Książka Bronisław Komorowski. Człowiek pełen tajemnic autorstwa Yaroslava Justa w sposób barwny opisuje życie Bronisława Komorowskiego.
Początek powieści to czasy jego dziadków i życia na Ukrainie.
Życiorys Prezydenta Bronisława Komorowskiego, podobnie jak i jego żony, owiany jest tajemnicą. Pełno w nim niewyjaśnionych zdarzeń i osób.
Kontrowersje budzi jego drzewo genealogiczne, na które się powołuje, a które nie zachowuje, jak twierdzą znawcy logiki zdarzeń, czasu i koligacji rodzinnych.
Podobnie rzecz ma się z przesympatyczną małżonką Pana Prezydenta, Anną Komorowską, kobietą także pełną tajemnic do dzisiaj niewyjaśnionych.
Bronisław Komorowski urodził się 4 czerwca 1952 roku w Obornikach Śląskich k. Wrocławia, w rodzinie inteligenckiej o silnych tradycjach ziemiańskich i niepodległościowych. Absolwent XXIV LO im. Cypriana Norwida w Warszawie i Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Działacz opozycji antykomunistycznej; parlamentarzysta; minister Obrony Narodowej; Marszałek Sejmu RP.
W wyborach na urząd Prezydenta RP zarządzonych w roku 2010, po tragicznej śmierci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, o którym wielokrotnie wyrażał się niepochlebnie, wygrał walkę o fotel prezydenta z Jarosławem Kaczyńskim.
Jego prezydentura do dzisiaj budzi wiele kontrowersji, a jednym z zarzutów jest to, że Bronisław Komorowski rozważał sprzedaż lasów państwowych, żeby płacić Żydom (obywatelom Izraela, który wtedy nie istniał) odszkodowanie za holokaust, a także jego przychylność w sprawach związanych z likwidacją WSI oraz byłych pracowników tychże służb.
Prywatnie Bronisław Komorowski jest pasjonatem myślistwa.
Strzelanie do zwierzyny i zabijanie jej, też zarzuca mu się jako zachowanie niewłaściwe. Ale z pasjami się nie dyskutuje.
Zapraszam do lektury tej arcyciekawej książki oraz książki autorstwa
Ludwiki Preger poświęconej Annie Komorowskiej.

Astrum
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-727-7851-2

Liczba stron: 320

Format: 140x204mm

Cena katalogowa: 35,00 zł