Anioł życia z Auschwitz Historia inspirowana życiem położnej z Auschwitz

Nina Majewska-Brown

Anioł życia z Auschwitz Historia inspirowana życiem położnej z Auschwitz

8.3

(1066 ocen) wspólnie z

2697

 

W piekle Auschwitz, do którego trafiali mężczyźni i kobiety, rodziły się także dzieci.

Auschwitz ma różne oblicza, lecz jednym z najgorszych i najbardziej tragicznych jest los dzieci, które przychodziły tu na świat.

Bezbronne, bez szans na przeżycie. Jednak i tu pojawiały się anioły takie jak położne, pielęgniarki i kobiety. Robiły wszystko, by je ocalić. Jedną z nich była Stanisława Leszczyńska. Położna, która gdy trafiła do Auschwitz, nie tylko nie straciła nadziei, ale pobyt tam potraktowała jak misję. Nazywana Mateczką, niosła pociechę innym, ale przede wszystkim odbierała porody więźniarek. Nie pozwoliła umrzeć ani jednemu noworodkowi i ani jednej matce.

Bellona
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-111-5842-9

Liczba stron: 348

Bellona

Cena detaliczna: 39,90 zł

Komentarze nie są potwierdzone zakupem

Magda Stolarczyk

Niezmiernie emocjonalna

Absolutnie niesamowita książka. Napisana literackim językiem. Zmierza się z jednym z najstraszniejszych okresów historii naszego kraju, kiedy Polska cierpiała. Ksiązka zawiera dużo informacji o których wcześniej nie słyszałam. Przeczytanie tej ksiązki bylo dla mnie dużym wyzwaniem emocjonalnym. Jednak mimo trudu polecam gorąco.

Kasia Wójcik

Poruszająca opowieść

Poruszająca opowieść o życiu Stanisławy Leszczyńskiej, bohaterki, która pomagała niewinnym przeżyć brutalność ówczesnych czasów. Myślę, że żadna inna książka w ostatnim czasie nie zrobiła na mnie takiego wrażenia.

Milena Waszczyk

Wzruszająca do ostatniej strony

Niezmiernie wzruszająca. Ogrom krzywdy jakie ukazane jest w tej książce jest ogromne. Nie do pomyslenia jest że takie sytuacje miały miejsce. Lektura warta przeczytania. Innej podejście do tematu ale równie ważne.

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka