After Steve. Jak Apple zgarnęło biliony i straciło duszę

Tripp Mickle

After Steve. Jak Apple zgarnęło biliony i straciło duszę

69,99 zł

5249

 

Rok 2011. Umiera Steve Jobs. Wielu twierdzi, że bez niego Apple czeka szybki upadek.
Rok 2018. Apple, jako pierwsza amerykańska firma, zostaje wycenione na bilion dolarów.
Wystarczyło siedem lat, żeby osierocona firma wdarła się na szczyt. Ale za jaką cenę?


Po śmierci Steve’a Jobsa za sterami Apple stanęli Tim Cook i Jony Ive. Cook, który przyczynił się do uratowania firmy przed bankructwem, objął funkcję CEO. Jony Ive, którego wielu uważało za duchowego spadkobiercę Jobsa, został głównym projektantem.

Tak rozpoczyna się porywająca opowieść o walce o władzę, która rozgorzała w Apple po śmierci założyciela firmy. Tripp Mickle odsłania kulisy wielkiego biznesu, relacjonuje dworskie intrygi, pałacowe przewroty i zmagania z bezlitosną konkurencją. Głównymi bohaterami korporacyjnego dramatu są namaszczeni przez Jobsa Cook i Ive.

W niecałą dekadę osierocona firma wdarła się na szczyt. Ale za jaką cenę?


After Steve. Jak Apple zgarnęło biliony i straciło duszę - więcej informacji od księgarni Matras

Rok 2011, świat żegna Steve’a Jobsa, genialnego vizjonera i współzałożyciela Apple. Po jego śmierci firmę ogarnia chaos i niepewność. Choć wielu twierdzi, że bez Jobsa szybki i nieuchronny będzie upadek Apple, to jednak firma nie tylko przetrwała, ale również osiągnęła niespotykany dotąd sukces. W 2018 roku, jako pierwsza amerykańska korporacja, zostaje wyceniona na bilion dolarów.

Drogę do tego fenomenalnego sukcesu przypłaciła jednak utratą swojej duszy, swego unikalnego charakteru. Za sterami Apple stanęli Tim Cook i Jony Ive. Cook, który w przeszłości uratował firmę przed bankructwem i objął funkcję CEO, oraz Jony Ive, główny projektant, uważany często za duchowego następcę Jobsa. W nowej rzeczywistości Apple, walka o władzę, tajemnicze intrygi i bezlitosna konkurencja stały się normą.

""After Steve. Jak Apple zgarnęło biliony i straciło duszę"" to fascynująca opowieść o korporacyjnym dramacie, która wciąga czytelnika w świat wielkiego biznesu, ukazując jego mroczne strony. Podążając za losami Cooka i Ive'a, autor, Tripp Mickle, odsłania kulisy rywalizacji, zdrad i walki o przetrwanie w świecie technologii.

ksążka ta rzuca nowe światło na historię Apple, pokazując, co naprawdę stało się z firmą po śmierci jej współzałożyciela. Ukazuje, jak wielkie korporacje są w stanie osiągnąć niewyobrażalne szczyty, ale także jaką cenę mogą zapłacić za taki sukces. Czy to możliwe, że Apple, mimo osiągnięcia statusu firmy wartego biliony, straciło coś, co było jej największym atutem - duszę?

Znak Horyzont
Oprawa twarda

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-240-8864-5

Liczba stron: 448

Znak Horyzont

Format: 158x225mm

Cena katalogowa: 69,99 zł

Tłumaczenie: Michał Rogalski

Rok wydania: 2023

Zajrzyj do środka

Komentarze nie są potwierdzone zakupem