Gdy twoje dziecko się okalecza. Jak je zrozumieć, jak z nim rozmawiać i jak mu pomóc Michael Hollander Książka
| Wydawnictwo: | GWP |
| Rodzaj oprawy: | Okładka broszurowa ze skrzydełkami |
| Wydanie: | 1 |
| Liczba stron: | 264 |
| Format: | 15.5x23.5cm |
| Rok wydania: | 2025 |
O książce Gdy twoje dziecko się okalecza. Jak je zrozumieć, jak z nim rozmawiać i jak mu pomóc
To, że dziecko celowo zadaje sobie ból i się okalecza, jest dla rodzica jednym z najbardziej bolesnych i trudnych doświadczeń. To naturalne, że w takiej sytuacji czujesz przerażenie, bezsilność, lęk i masz poczucie winy. Nie wiesz, dlaczego dziecko to robi, więc szukasz wyjaśnienia i sposobu, by mu pomóc – choćby najmniejszego światełka w tunelu.
Samookaleczanie najczęściej stanowi sposób radzenia sobie z przytłaczającymi emocjami bądź rodzaj ucieczki od wewnętrznego odrętwienia i pustki. Nie oznacza, że twoje dziecko chce umrzeć, lecz że cierpi i nie potrafi inaczej sobie poradzić z uczuciami, które są nie do zniesienia. To również bezgłośne, choć bolesne wołanie o pomoc.
Ten pełen empatii poradnik pomoże ci zrozumieć, co czuje twoje dziecko, a także podpowie, jak z nim rozmawiać i wspierać je bez osądzania i złości – oraz jak przetrwać trudny czas. Autor jest doświadczonym psychoterapeutą i ekspertem w zakresie terapii dialektyczno-behawioralnej, która jest uznawana za najskuteczniejsze podejście w przypadku autoagresji.
Książka zawiera konkretne narzędzia pomocne w codziennym wspieraniu dziecka w kryzysie. Wraz z nimi oferuje nadzieję, że możliwe jest wyjście z trudnej sytuacji. Skierowana jest przede wszystkim do rodziców, ale przyda się także psychologom i terapeutom, którzy chcą lepiej zrozumieć wewnętrzny świat młodych ludzi i skutecznie im pomagać.
Z tej książki dowiesz się:
·jak reagować – czego nie mówić, co powiedzieć i jak okazać dziecku wsparcie;
·jak prowadzić rozmowy, które nie ranią, lecz budują zaufanie;
·jakie narzędzia dialektyczno-behawioralne możesz wykorzystać;
·jakie formy przybiera autoagresja i co może oznaczać;
·jakie są przyczyny samookaleczeń;
·jak zadbać o siebie, by mieć siłę wspierać dziecko.
Szczegółowe informacje na temat książki Gdy twoje dziecko się okalecza. Jak je zrozumieć, jak z nim rozmawiać i jak mu pomóc
| Wydawnictwo: | GWP |
| EAN: | 9788382582185 |
| Autor: | Michael Hollander |
| Tłumaczenie: | Anna Sawicka-Chrapkowicz |
| Rodzaj oprawy: | Okładka broszurowa ze skrzydełkami |
| Wydanie: | 1 |
| Liczba stron: | 264 |
| Format: | 15.5x23.5cm |
| Rok wydania: | 2025 |
| Data premiery: | 2025-09-23 |
| Język wydania: | polski |
| Podmiot odpowiedzialny: | GWP.PL Sp. z o.o. Bema 4/1A 81-753 Sopot PL e-mail: [email protected] |
Warto przeczytać również
Zainspiruj się podobnymi wyborami
Inni klienci wybierają również
Podobne do Gdy twoje dziecko się okalecza. Jak je zrozumieć, jak z nim rozmawiać i jak mu pomóc
Oceny i recenzje książki Gdy twoje dziecko się okalecza. Jak je zrozumieć, jak z nim rozmawiać i jak mu pomóc
Pomóż innym i zostaw ocenę!
Pomóż innym i zostaw ocenę!