Zostaw ten świat pełen płaczu

DeSales Harrison

Zostaw ten świat pełen płaczu

6.7

(106 ocen) wspólnie z

39,90

 

Historia badająca, co to znaczy kochać, zdradzać, wybaczać.

Debiutancka powieść DeSalesa Harrisona o człowieku, którego nękają minione zbrodnie i wspomnienia dawnej ukochanej.

Daniel Abend jest psychoanalitykiem, samodzielnie wychowuje córkę w Nowym Jorku. Ma na swoim koncie udana praktykę i prowadzi wygodne życie: mieszka w apartamencie na Upper West Side, ma piękną nastoletnią córkę i codzienną rutynę niezmąconą troskami.

Pewnego dnia jeden z jego pacjentów popełnia samobójstwo, tragedia, ale wytłumaczalna przebiegiem choroby, depresją i uzależnieniem od narkotyków. Wkrótce jednak Daniel otrzymuje notatkę, złowieszczo brzmiąca wiadomość doprowadza do kwestionowania śmierci pacjenta. Po kilku dniach znika jego córka, a seria listów od nieznajomego nadawcy doprowadza Daniela do podjęcia desperackiej pogodni za córką i prawdą. Musi rzucić się w wir wspomnień i minionych dekad życia, gdy był młody, mieszkał w Paryżu i zakochał się w kobiecie, która wywróciła jego życie do góry nogami.

Dzięki pięknemu stylowi i mistrzowskiej narracji Zostaw ten świat pełen płaczu jest wyrafinowaną i zaskakującą literacką zagadką dotyczącą uczuć, zdrady i odkupienia. Wybitna proza w wybitnym tłumaczeniu cenionego pisarza i tłumacza – Macieja Płazy.

Marginesy
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-661-4084-4

Tytuł oryginalny: The Waters and the Wild

Liczba stron: 388

Format: 135x210mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Komentarze nie są potwierdzone zakupem