Znajdź mnie

Andre Aciman

Znajdź mnie

6.1

(787 ocen) wspólnie z

34,99 zł

2274

 

Andre Aciman jak nikt inny potrafi zaaranżować tak bardzo pożądane, intymne detale i pasjonujące niuanse. Ponownie zabiera nas do świata widowiskowego romansu. Tym razem mamy do czynienia z trzema bohaterami, trzema czułymi romansami, nasyconych erotyzmem, nostalgią i zmysłowością.

Samuel – sędziwy profesor filologii klasycznej jedzie spotkać się ze swoim synem Eliem, cenionym pianistą. Przypadek sprawia, ze jego życie odmienia się diametralnie, a wszystko za sprawą pięknej, młodej kobiety, którą poznaje w drodze do Rzymu. Elio przeprowadza się do Paryża, gdzie nawiązuje owocną znajomość ze starszym o niemal dwadzieścia lat mężczyzną. Olivier - wykładowca college’u w Nowej Anglii, mający żonę i dzieci, postanawia wyruszyć w długą podróż przez Atlantyk…

Co tym razem połączy głównych bohaterów?

„Świat Tamtych dni, tamtych nocy tak naprawdę nigdy mnie nie opuścił. Mimo że stworzyłem bohaterów i byłem autorem ich życia, nie przypuszczałem, że nauczą mnie tak wielu rzeczy o intymności i miłości – nie byłem świadomy, że je wiem, dopóki nie przelałem ich na papier. Film sprawił, iż zdałem sobie sprawę, że chcę wrócić do bohaterów i obserwować ich przez kolejne lata”.

André Aciman, Vulture

Poradnia K
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2019-10-30

ISBN: 978-83-660-0564-8

Tytuł oryginalny: Find Me

Liczba stron: 320

Cena katalogowa: 34,99 zł

Tłumaczenie: Tomasz Bieroń

rozmowa z Andre Acimanem

Dominika Tarka

Uwielbiam

Uwielbiam pióro tego autora, jego dzieła są przepełnione emocjami. Uważam, że nie każdy będzie zwolennikiem tematów poruszonych w powieści, chociażby bardzo dużej różnicy wieku między kochankami. Ja natomiast uważam, że książka jest bardzo delikatna i sensualna, nie mogłam się od niej oderwać.

Hanna Popielska

Nie od opisania

Wspaniale znów być wśród moich ulubionych bohaterów, z dużym sentymentem rozstawałam się z „Tamtymi dniami". Druga część fantastycznie łączy doskonale nam już znane historie. Genialna powieść o uczuciach, emocjach, relacjach. Do cna poruszająca. To pozycja, o którą zdecydowanie warto wzbogacić swoją bibliotekę.

Marzena Pławska

Genialne

Nie mogłam się doczekać, aż ponownie będę miała okazję zagłębić w otulająca zmysłowością powieść Acimana. Ciężko przelać mi tutaj emocja jakie towarzyszyły mi podczas czytania „Tamtych dni.." oraz „Znajdź mnie". Autor stworzył prawdziwe dzieło sztuki, po raz kolejny... jestem totalnie oczarowana.