Zagubiony w Dolinie Śmierci Obsesja i groza w Himalajach

Harley Rustad

Zagubiony w Dolinie Śmierci Obsesja i groza w Himalajach

6.8

(121 ocen) wspólnie z

35,28

 

Dolina Parwati w odległym zakątku Indii jawi się jako idylliczny azyl w Himalajach. Ma też jednak ciemną stronę – zniknęły tam bez śladu dziesiątki turystów z całego świata, w większości młodych podróżników spragnionych wyzwań. Przyczyn do dziś nie udało się ustalić: czy padli ofiarą przestępstwa, nieszczęśliwego wypadku, czy postanowili zerwać z dotychczasowym życiem?

Jednym z zaginionych jest Justin Alexander, Amerykanin, który kilka lat wcześniej zrezygnował z pracy w korporacji i z plecakiem wyruszył w świat. Swoje przygody relacjonował w mediach społecznościowych, z czasem stając się zakładnikiem wykreowanego wizerunku obieżyświata. Spał po jaskiniach w poszukiwaniu sensu życia, ale jednocześnie rozpaczliwie szukał zasięgu, żeby wrzucać do sieci nie zawsze prawdziwe relacje. W jednym z postów napisał, że rusza ze swoim guru na pielgrzymkę w Himalaje, by uczyć się jogi i medytacji. Nigdy nie wrócił.

Zagubiony w Dolinie Śmierci to wciągająca opowieść o poszukiwaniu wolności, duchowości i próbie nadania życiu sensu. To także przejmująca historia Justina Alexandra i innych podróżników, którzy dotknięci „syndromem indyjskim” zatracili się w poszukiwaniu przygody.

Czarne
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-819-1657-8

EAN: 9788381916578

Tytuł oryginalny: Lost in the Valley of Death: A Story of Obsession and Danger in the Himalayas

Liczba stron: 344

Format: 133x215mm

Cena detaliczna: 56,90 zł

Tłumaczenie: Agnieszka Sobolewska

Komentarze nie są potwierdzone zakupem