Wychowanie przy ekranie. Jak przygotować dzieci do życia w sieci?

Magdalena Biegaj

Wychowanie przy ekranie. Jak przygotować dzieci do życia w sieci?

8.4

(33 ocen) wspólnie z

42,99

 

Konkretny i praktyczny przewodnik dla współczesnych rodziców!

Książka, który uczy, jak sprawić, by relacja dziecka z cyfrowym światem była zdrowa i bezpieczna. Ile czasu dziecko może spędzać przed ekranem? Kiedy dać mu pierwszy smartfon? Czy pozwalać na granie w gry? Jak nauczyć je radzić sobie z hejtem? I jak Internet wpłynie na jego rozwój?

Kieszonkowe ekrany stały się nieodłącznym elementem życia nie tylko naszego, lecz także naszych dzieci. Dla nas telefony komórkowe, smartwatche, tablety i przenośne konsole były nowościami. Uczyliśmy się ich obsługi, stopniowo poznawaliśmy interaktywny świat, powoli zanurzaliśmy się coraz głębiej w sieć. Dla naszych dzieci ekrany są oczywistością, nie znają świata bez nich, a po sieci poruszają się nieporównywalnie zgrabniej niż my. Co nie znaczy, że są w niej zupełnie bezpieczne i że wiedzą, jak dbać o higienę cyfrową.

Kiedy coraz więcej głosów gani dorosłych za to, że nie potrafią wprowadzać dzieci w świat cyfrowy, Magdalena Bigaj w swojej książce mówi: to normalne, że popełniamy błędy. Ważne, aby wyciągać z nich wnioski.

„Wychowanie przy ekranie” nie tylko dostarcza niezbędnej wiedzy na temat higieny cyfrowej, lecz także dodaje rodzicom otuchy. Autorka nie moralizuje, za to dzieli się z czytelniczkami i czytelnikami solidną dawką wiedzy niezbędnej każdemu współczesnemu rodzicowi oraz praktycznymi radami popartymi swoim unikatowym doświadczeniem, w którym łączy role edukatorki, badaczki, pracowniczki świata nowych technologii oraz matki.
„Wychowanie przy ekranie. Jak przygotować dzieci do życia w sieci” - więcej informacji od księgarni Matras

Najwyższy czas uświadomić sobie fakt, że ekrany smartfonów, telewizorów i komputerów to naturalny element rzeczywistości współczesnego dziecka. Książka pod tytułem „Wychowanie przy ekranie. Jak przygotować dzieci do życia w sieci” porusza właśnie ten problem i stanowi przewodnik dla rodziców na temat tego, jak regulować czas dziecka przed ekranami. Magdalena Biegaj poświęca również sporo miejsca temu, co zrobić, aby uodpornić swoją pociechę na wszelkie niebezpieczeństwa czyhające w internecie. „Wychowanie przy ekranie. Jak przygotować dzieci do życia w sieci” to ważna książka także dla samych rodziców. Magdalena Bigaj podsuwa im sposoby na to, by z większą świadomością podejść do tematu, a przy tym nie prowokować zbędnych awantur w domu.

W.A.B.
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-831-8512-5

Liczba stron: 320

W.A.B.

Format: 145x210mm

Cena detaliczna: 42,99 zł

Rok wydania: 2023

Komentarze nie są potwierdzone zakupem