Wpływ Księżyca 2023 Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok

Witold Czuksanow

Wpływ Księżyca 2023 Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok

7.6

(5 ocen) wspólnie z

34,90 zł

2479

 

Czy ogród z 2007 roku różni się od ogrodu z 2023. Na pewno nasze zbiory roślin są coraz bogatsze, piękniejsze, bardziej kolorowe, różnorodne, a zarazem wyspecjalizowane w kolekcjonowaniu wybranych grup bylin, drzew i krzewów. Coraz więcej w nich egzotyków, takich jak banany uprawiane na zewnątrz czy palmy, ale i zwyczajnych warzyw, ziół czy drzewek owocowych. Są ogrody zakładane z myślą o podreperowaniu domowego budżetu i zbiorach dorodnych plonów, a także rośliny dla pożytecznych owadów: pszczół, bzygów, trzmieli, motyli oraz dla ptaków. Miło na nie popatrzeć i trzeba to głośno mówić: nasze ogrodnicze hobby coraz piękniej się wpisuje we wspieranie natury i świata w walce o przetrwanie.
Ten cel osiągamy niemal zawsze, niezależnie od tego, czy ogrody mamy dla przyjemności, odpoczynku, prestiżu, dla realizacji pasji albo choćby i po to, by podnieść wartość rynkową nieruchomości.
Ten poradnik jest przeznaczony dla wszystkich ogrodników. Wszystkim potrzebna będzie podstawowa wiedza o nowych odpornych odmianach roślin, bezpiecznych dla środowiska metodach nawożenia i ochrony oraz wspomagania roślin. Wreszcie o wykorzystaniu księżycowych i kosmicznych mocy w codziennej pracy ogrodniczej. Jesteśmy przecież małą cząstką wszechświata, a skoro jakaś panująca w nim moc nakazała nam się bawić w zielone, to na pewno i tę naszą przygodę z ogrodnictwem będzie na swój sposób wspierać.
Z życzeniami udanego sezonu 2023 Witold Czuksanow

Zysk i S-ka
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-820-2704-4

Liczba stron: 160

Format: 145x205mm

Cena katalogowa: 34,90 zł

Komentarze nie są potwierdzone zakupem