Zosia. Album. Tom 1
Beata Kępińska
Książka
| Wydawnictwo: | Zysk i S-ka |
| Rodzaj oprawy: | Okładka broszurowa (miękka) |
| Wydanie: | 1 |
| Liczba stron: | 608 |
| Format: | 140x205 |
| Rok wydania: | 2026 |
O książce Zosia. Album. Tom 1
O zwykłych ludziach w niezwykłych czasach
Zosia przychodzi na świat u schyłku XIX wieku w Łodzi, w polsko-niemieckiej rodzinie robotniczej. Trzecińscy żyją skromnie, lecz z poczuciem godności, choć z każdym kolejnym dzieckiem codzienność staje się coraz trudniejsza.
Dziewczynki nie chodzą do szkoły tak jak chłopcy – Zosi pozostają tylko lekcje na tajnych kompletach. Jej głód wiedzy rozbudzony przez ojca, socjalistę i zwolennika Piłsudskiego, przeradza się w ciche marzenie o życiu w klasztorze, gdzie – jak wierzy Zosia – mogłaby nie tylko się modlić, lecz także uczyć. Tymczasem to właśnie ojciec wyznacza jej inną drogę, decydując o jej przyszłości i wyborze męża.
Wrażliwa Zosia potrzeby innych zawsze stawia ponad własne. Wytrwale znosi kolejne przeciwności, biedę, śmierć bliskich. A w tle jej zmagań toczy się wielka historia: wojna, niepewność pierwszych lat niepodległości, inflacja i polityczny chaos – widziane oczami zwykłej kobiety, która próbuje nadać sens temu, co przynosi los.
Beata Kępińska – pisarka i poetka, autorka powieści Sielsko i diabelsko (2011), Zaradna (2012), Taniec z czarownicą (2014), Piekło–niebo (2016) i czterech tomików wierszy.
Szczegółowe informacje na temat książki Zosia. Album. Tom 1
| Wydawnictwo: | Zysk i S-ka |
| EAN: | 9788383358833 |
| Autor: | Beata Kępińska |
| Rodzaj oprawy: | Okładka broszurowa (miękka) |
| Wydanie: | 1 |
| Liczba stron: | 608 |
| Format: | 140x205 |
| Rok wydania: | 2026 |
| Data premiery: | 2026-07-28 |
| Podmiot odpowiedzialny: | Zysk i S-ka Wydawnictwo S.J Wielka 10 61-774 Poznań PL e-mail: [email protected] |
Oceny i recenzje książki Zosia. Album. Tom 1
Pomóż innym i zostaw ocenę!
Pomóż innym i zostaw ocenę!