Wizjonerskie organizacje Skuteczne praktyki najlepszych z najlepszych

Collins Jim, Porras Jerry

Wizjonerskie organizacje Skuteczne praktyki najlepszych z najlepszych

69,90 zł

4004

 

Nieśmiertelność i prosperity na wieki


Istnieją firmy wizjonerskie i pozostałe. Firmy wizjonerskie to te, które trwają przez całe stulecia i nieprzerwanie rosną w siłę, mimo że ich założyciele odeszli dawno temu. To machiny postępu, które żyją własnym życiem. Pytanie brzmi: jak skonstruować taką machinę?
To pytanie zainspirowało autorów tej książki do zbadania tysiąca ośmiuset lat łącznej historii osiemnastu wizjonerskich firm, wśród których są między innymi: Walt Disney, Hewlett-Packard, 3M, Ford, IBM, Philip Morris, Sony, Wal-Mart, Citicorp, Marriott, Johnson & Johnson, Motorola, Boeing i American Express. Autorzy sięgają wstecz do czasów, kiedy te potężne dziś korporacje były raczkującymi przedsiębiorstwami. Opisują ich drogę do wielkości. Docierają do tego, co odróżnia firmy wizjonerske od pozostałych. Opisują najważniejsze mechanizmy zarządzania wizjonerskimi organizacjami. To właśnie za sprawą tych mechanizmów przeciętne organizacje stają się nieśmiertelne:

- kultystyczna kultura - jak zmieniać pracowników w misjonarzy,
- wielkie, ryzykowne i śmiałe cele - czym rozpalać serca i umysły ludzi w firmie,
- geniusz „ORAZ” - jak godzić wiele sprzecznych priorytetów na drodze rozwoju,
- intraprzedsiębiorczość - jak nadać korporacji zwinność i elastyczność małej firmy,
- inkubowanie menedżerów — skąd brać dobrych ludzi w miejsce tych, którzy odchodzą.

Daleka przyszłość twojej firmy waży się już dziś. Kiedy przeczytasz tę książkę, dostrzeżesz, jak wiele jeszcze masz do zrobienia w twojej organizacji. Wejdź na ambitną drogę, jaką obrali inni konstruktorzy wizjonerskich firm. Nagroda jest warta wysiłku: nieśmiertelność i prosperity na wieki.

O AUTORACH
Jim Collins bada trwałe, nadzwyczajne firmy: jak się rozwijają, jak dochodzą do ponadprzeciętnych wyników i jak z dobrych stają się wielkie. Prowadząc seminaria na całym świecie, dzieli się swoimi wnioskami z zarządzającymi największych korporacji. Jest autorem znanego bestsellera Od dobrego do wielkiego (MT Biznes, Warszawa 2007). Jego artykuły regularnie ukazują się w „Fortune”, „The Economist”, „USA Today” i „Harvard Business Review”.


Jerry I. Porras jest emerytowanym profesorem w dziedzinie zachowań organizacyjnych i zarządzania zmianą. Był wicedziekanem w Graduate School of Business na Uniwersytecie Stanforda. Regularnie prowadził wykłady dla zarządzających. Specjalizuje się w badaniach nad tym, jak spójność działań firmy z jej rdzennymi celami i wartościami korzystnie wpływa na wyniki.

MT Biznes
Oprawa twarda z obwolutą

ISBN: 978-83-610-4007-1

Tytuł oryginalny: Built to Last

Liczba stron: 472

Format: 158x233mm

Cena katalogowa: 69,90 zł

Tłumaczenie: Tomasz Rzychoń