Warcholstwo Prawdziwa historia polskiej szlachty

Kamil Janicki

Warcholstwo Prawdziwa historia polskiej szlachty

6.6

(49 ocen) wspólnie z

3699

 

Kamil Janicki, autor wielu bestsellerowych książek, po świetnie odebranej „Pańszczyźnie” tym razem wprowadza nas w świat polskiej szlachty. „Warcholstwo” to bezkompromisowe, krytyczne spojrzenie na warstwę społeczną, która przejęła pełną kontrolę nad dawną Rzeczpospolitą, stworzyła unikalny system wartości i obyczajów, a potem – z coraz bardziej zacietrzewionym oglądem świata – przyczyniła się do anarchii i upadku kraju.
To historia buńczucznego stylu życia w myśl zasady „zastaw się, a postaw się”. Historia systemu politycznego, który zbudowano na szczytnych ideach, ale który wypoczwarzył się tak, że wolność ustąpiła miejsca posuniętej do absurdu samowoli. I w którym „każdy szlachcic na zagrodzie” faktycznie wierzył, że jest „równy wojewodzie”, a nawet królowi. Historia dumy z imperium połączonej z niechęcią do prowadzenia jakichkolwiek wojen i do obrony kraju. I historia obsesyjnych, rozciągniętych na stulecia starań o to, by odciąć się od zdecydowanej większości mieszkańców Rzeczpospolitej, których uważano za gorszych tylko dlatego, że nie urodzili się z herbem.

„Warcholstwo. Prawdziwa historia polskiej szlachty ” – więcej informacji od księgarni MatrasKsiążka autorstwa docenionego pisarza i historyka Kamila Janickiego pt. „Warcholstwo. Prawdziwa historia polskiej szlachty” zawiera pełny obraz warstwy społecznej, która niegdyś decydowała o losach Polski. Publikacja Janickiego stanowi nie tylko doskonale dopracowaną książkę historyczną, opisującą autentyczne wydarzenia, mające miejsce w dziejach Polski, ale jest również próbą psychologicznego przedstawienia typowych cech szlachty. Książka „Warcholstwo. Prawdziwa historia polskiej szlachty” dedykowana jest wszystkim miłośnikom historii, którzy wraz z Kamilem Janickim chcą poznać prawdziwy obraz polskiej szlachty.

Poznańskie
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-677-2714-3

Liczba stron: 384

Cena detaliczna: 59,90 zł

Komentarze nie są potwierdzone zakupem