Uzdrawiające fikcje Poetyka psychoterapii – Freud, Jung, Adler

James Hillman

Uzdrawiające fikcje Poetyka psychoterapii – Freud, Jung, Adler

52,00 zł

2980

 

Wnikliwa analiza psychoanalizy dokonana przez Hillmana, który stawia podstawowe pytanie: „Czego tak naprawdę chce dusza?”. Po czym, z właściwą sobie przenikliwością i humorem odpowiada: „Chce ona fikcji, które uzdrawiają”.
W swojej książce przekonuje: „Nasza refleksja musi zwrócić się ku literaturze psychoanalitycznej jako literaturze. Sugeruję niniejszym, iż to właśnie refleksja literacka jest prymarnym trybem umożliwiającym nam rozumienie tam, gdzie jesteśmy pozbawieni wiedzy, nieświadomi, ślepi w odniesieniu do danego przypadku, ponieważ nie dokonaliśmy w nim rozróżnienia jego głównego subiektywnego czynnika – Bogów, którzy są zawsze obecni w naszej pracy analitycznej.”
James Hillman (1921–2011) – amerykański psycholog, jeden z najwybitniejszych współczesnych myślicieli, uczeń C.G. Junga, dyrektor programowy Instytutu C.G. Junga w Zurychu uważany za najoryginalniejszego „heretyka” szkoły jungowskiej, twórca tzw. psychologii archetypowej; wykładał na Yale University, Syracuse University, University of Chicago i University of Dallas (na którym był współzałożycielem Dallas Institute for the Humanities and Culture); autor ponad dwudziestu książek. W języku polskim, nakładem wydawnictwa Laurum dotychczas ukazały się „Kod duszy” i „Re-wizja psychologii”.

Laurum
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-774-6761-9

Tytuł oryginalny: Healing Fiction

Liczba stron: 280

Format: 16.2x23.9

Cena katalogowa: 52,00 zł

Cena pakietu

91,90 zł

5374

Cena pakietu

91,90 zł

5374

Cena pakietu

101,90 zł

5974

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka